Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 13 Листопад 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Модернізуємо нові бібліотечні послуги в бібліотеках Свалявщини

У рамках програми „Бібліоміст” бібліотеки централізованої бібліотечної системи відважилися взяти участь у конкурсі на організацію нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету.
А що таке „Бібліоміст”? Це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку та Міністерства культури України, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 млн. доларів CША. Умови конкурсу були конкретні: обґрунтувати потреби бібліотек, визначити завдання та цільові групи користувачів, реалізацію запланованих заходів, здатність реалізувати проект. І ми, проаналізувавши запити користувачів на поширення інформаційного простору з важливих питань цільових груп, звернулися до місцевих органів влади за підтримкою такого проекту. Готовність допомогти в його реалізації дали офіційне підтвердження сільські голови Дусинської сільської ради Р. І. Годя,   Неліпинської – В. В. Мадяр, Керецьківської – М. М. Маровді, районна державна адміністрація, відділ культури і туризму.
Важливою умовою було і те, щоб були підтвердження готовності до співпраці в рамках програми „Бібліоміст” громадських організацій. Таку підтримку   одержали від районної організації „Союз – Чорнобиль України” (голова М. В.   Сарканич), громадської організації інвалідів „Центр Ружа” (голова В. Ю Шетеля), районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, (директор Т. Ю. Шестак).
На підтримку технічних можливостей надання послуг до мережі Інтернет були гарантійні листи від ПАТ „Укртелеком” (начальник І. І. Гуцул), приватного підприємця В. Волфсбергера. Особлива наша подяка за листи-підтримки від волонтерів, що погоджуються приділяти 2 години в день роботі даного проекту . А це В. В. Грига (с. Керецьки), О. Є. Кузнєцов (с. Неліпино), Є. М. Бойко (с. Росош) та в ЦРБ – М. В. Герко, Є. І. Левко. Завдяки такій копіткій роботі працівників центральної районної бібліотеки та бібліотек – філій для оформлення всіх необхідних документів, що подавалися на конкурс, одержали радісну звістку від директора програми п. Матея Новака, що ЦРБ та бібліотеки – філії с. Росош, Неліпино, Керецьки стали фіналістами конкурсу „Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”.
А це значить, що за умови виконання встановленого програмою графіка та зобов’язань, вказаних у нашій заявці, отримаємо 15 комп’ютерів і повний набір обладнання до них. Тож і наша команда, що вела підготовчу роботу до здійснення проекту, засвідчує глибоку подяку всім, хто підтримав нашу заявку на участь у конкурсі.
Але наразі перед нами стоїть завдання: завершити підготовку кожної бібліотеки-учасниці до здійснення тих зобов’язань, що брали на себе районна державна адміністрація, сільські ради. А ми, бібліотечні працівники, готові забезпечити реалізацію нових послуг користувачам, щоб забезпечити відкритий доступ до інформаційної мережі Інтернету з проблем, що їх цікавлять, і разом будемо радіти успіхам модернізації бібліотечного обслуговування.

Анастасія ЛЕФТЕР,
М   ГРІЖАК.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com