Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 04 Грудень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  У чарівному світі фортепіанної музикиДуже скоро про них линутиме слава геніїв музики, вони стануть не менш відомими, як Рахманін, Бах та Чайковський. Все це неодмінно буде, хай тільки-но вони виростуть. Та вже зараз учні Свалявської дитячої школи мистецтв, які займаються грою на фортепіано, довели – вони достойні того, щоб ними пишалися.
Нещодавно у малому залі навчального закладу відбувся підсумковий концерт третього кущового конкурсу   фортепіанних   ансамблів серед представників старшої та молодшої   вікових категорій.
„Весна в полях”, „Вальс волошок і маків”, „Арія” з твору „Страсті за Маквеєм”, „Танок пастушків” із балету „Лускунчик” – ці та інші твори у виконанні юних піаністів схвилюли серця усіх слухачів, які завітали на святкову програму, аби поринути у світ чаруючого мистецтва музики.
– Підсумковий кущовий концерт – не змагання між вихованцями, а демонстрація результатів, яких вдалося домогтися учням та викладачам нашого навчального закладу в процесі важкої самовідданої праці, – розповідає   методист вищої категорії, завідуюча фортепіанним відділом Валерія Марусанич. – Найскладніше у проведенні таких конкурсів – це передусім їх організація, адже нерідко до найсильніших ансамблів входять найкращі учні різних викладачів. Завдання   кожного з музичних педагогів полягає у тому, щоб під час індивідуальних прослуховувань відібрати тих, гра яких у парі відповідала б технічним навичкам та ідеально доповнювалася, створюючи із окремо вивчених музичних уривків єдине, неподільне ціле. Тут маємо звернути особливу увагу на психологічну сумісність учнів кожної з вікових груп, бо від їхньої здатності підлаштуватися під гру один одного залежить чи не   найважливіша складова успіху зіграної композиції – синхронність. Не менш важливими є й такі фактори, як вдало дібраний репертуар та бажання самих вихованців пізнавати ази музикування, їхнє вміння „пропускати музику через себе”, відчувати кожну ноту серцем і душею. А це можливо лише тоді, коли дитина знає, що в її здібності вірять, відчуває підтримку не тільки педагогів, а й близьких людей.
Діти й справді відчувають цю підтримку, адже під час виконання творів кожна нота буквально проживалася слухачами. „Веселий кабальєро”, Концертіно –   „Косарі”, „Крилаті каруселі”, блок „Буковинські узори” – лише кілька творів, якими радували гостей учні Свалявської школи мистецтв. Але юні музиканти теж мали привід для радості – перед початком звітної програми конкурсу всі отримали грамоти та подяки учасників районного та обласного конкурсів фортепіанних ансамблів серед старшої і молодшої вікових груп.
Середтих, які були удостоєні почесних нагород, – Діана Бочко та Михайло Чедрик (8-ий клас, викладач Т. А. Бора, викладач Г. Г. Уйгелі) – І   місце на кущовому конкурсі (ІІІ місце на обласному конкурсі); Олександра Мигович (7-ий клас) та Альона Коробова (8-ий клас, викладачі Г. І. Мигович, Є. Р. Вацяк) – І місце на кущовому конкурсі (подяка на обласному конкурсі); Анастасія Адам (3-ій клас), Анастасія Цанько (4-ий клас, викладач В. І. Марусанич) – ІІ місце на кущовому конкурсі (подяка на обласному конкурсі); Ірина Дурунда та Артем Коробов (4-ий клас, викладачі Т. А. Бора, Є. Р. Вацяк) – ІІ місце на кущовому конкурсі (ІV місце на обласному конкурсі).
– Звичайно, кожна дитина заслуговує на відзнаку, бо кожен із тих,   хто вирішив присвятити своє життя музиці – геній, – наголошує у своєму виступі заступник голови Свалявської РДА Е. В. Грабар. – Я пишаюся, що свого часу теж була випускницею Свалявської школи мистецтв, бо музика – це одне із тих рукотворних див людства, яке здатне змінювати світ на краще, а вам, дорогі учні, випала унікальна можливість стати творцями прекрасного і за допомогою звуків наближати інших до чарівного світу мелодій. Кожен із вас вже унікальна особистість, адже маєте дар не тільки чути й відтворювати ноти, а й   розуміти їх, даруючи іншим можливість зануритися у вир фортепіанної музики і отримати від цього чимало позитивних емоцій. З упевненістю скажу, що вами пишаються не тільки ваші викладачі, близькі родичі та знайомі – ви є гордістю Свалявщини.
І це дійсно так, адже, незважаючи на те, хто й скільки подяк отримав, які місця на й на скількох конкурсах здобув, усі фортепіаністи – уже переможці. Про це свідчили невгаваючі овації та захоплені погляди публіки, що супроводжували кожен виступ, а завдяки відеозйомці, яку незабаром демонструватимуть по   кабельному телебаченні (оператор М. Поцко), виступами юних музикантів зможуть насолодитися усі мешканці нашого краю. Тож, єдине чого хочеться побажати, – любіть музику, розвивайте талант та вдосконалюйте майстерність – лише тоді зможете повністю пізнати дивовижну таємницю, що приховує у собі музика.
     
Наталія МАЛЕТИЧ.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com