Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Вівторок, 22 Січня 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Власна байдужість сьогодні – без соціальних гарантій завтра

На сьогоднішній день завдання загальнонаціонального масштабу – легалізація виплати заробітної плати та цивілізоване оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Дуже часто громадяни не замислюються над проблемами пенсійного забезпечення у майбутньому, тому і погоджуються на неофіційне оформлення трудових відносин. Виплата заробітної плати в „конверті” послаблює соціальний захист тих, хто на власний ризик працює на підставах тіньової економіки, уникаючи перерахувань коштів до бюджетів усіх рівнів та соціальних страхових фондів.
Той, хто отримує „тіньову” зарплату, позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах; виплати допомоги у зв’язку з втратою працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи; одержання пристойної пенсії у старості; по інвалідності та інших випадках, передбачених законодавством. Крім того, нелегальна робота – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.
Щоб запобігти такі явища, уряд розробив та запропонував три законопроекти щодо дентінізації доходів і відносин у сфері зайнятості населення, а саме: „Про відповідальність підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців та інших суб’єктів підприємницької діяльності у сфері праці”; „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про працю); „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо мінімальних розмірів оплати праці та гарантій їх забезпечення).
Прийняття цих законопроектів забезпечить скорочення масштабів прихованих форм оплати праці та відповідно – легалізацію виплати заробітної плати і зайнятості, посилить захист трудових прав працюючого населення України.
Вищезгаданими законопроектами, зокрема, передбачається підвищення рівня відповідальності (розмірів інтрафів) роботодавців за ухилення від оформлення трудових відносин у разі фактичного допуску працівника до роботи та виплати винагороди за працю без нарахування та сплати внесків та податків (34 000 грн. за одного найманого працівника), а також встановити кримінальну відповідальність; порушення встановлення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, виплату їх в не в повному обсязі (2550 грн. за кожного виявленого працівника, відносно якого виявлено порушення); нарахування та виплату заробітної плати в розмірі, нижчому від установленої законом розміру мінімальної заробітної плати за виконану працівником місячну чи погодинну норму праці (обсяг робіт) (11900 грн. за кожного виявленого працівника відносно якого скоєно порушення);   інші порушення вимог законодавства про працю (від 850 до 4250 грн.);   порушення чи невиконання колективного договору, угоди (від 8Ь0 до 2550 грн.); умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) (від 8500 до 17000 грн., а якщо ці дії вчинені за попередньою змовою групою осіб або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах – від 17000 грн.).
У разі прийняття таких законів посилиться ефективність контролю за додержанням законодавства про працю, насамперед щодо своєчасної виплати заробітної плати, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, мінімізації виплати заробітної плати в „конвертах”, що спонукатиме роботодавців дотримуватись законодавства про працю, а отже, підвищить захист працівників, сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду України.
Отже, є над чим замислитись як працівникам, котрі погоджуються працевлаштуватися на „кріпацьких” умовах, так і роботодавцям, які в погоні за прибутками нехтують законом.

Оксана Кмідт, начальник відділу з питань праці та зайнятості населення управління праці та соціального захисту населення Свалявської РДА.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com