Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 24 Лютий 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Про роботу служби у справах дітей Свалявської райдержадміністрації за 2011 рік  За 2011 рік служба у справах дітей райдержадміністрації координувала зусилля органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності, забезпечувала додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, здійснювала контроль за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності що розташовані на території Свалявського району.
        Працівниками служби згідно посадових інструкцій та нормативно правових актів, ведеться облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів. Станом на кінець 2011 року на обліку служби перебувало 174 дитини – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з яких 121 дитина перебувала під опікою, піклуванням фізичних осіб, 3 дитини перебували та виховуються у прийомних сім’ях, 10 дітей у дитячих будинках сімейного типу, інші діти в державних закладах на повному державному утриманні, благодійних фондах, та тимчасовому утриманні у сім’ях родичів, знайомих. 44 дитини перебувало на обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з них   учні ЗОШ - 27, учнів профтехучилищ – 3, дошкільного віку   - 14 дітей.
      Ведеться поглиблена робота щодо політики влаштування дітей до сімейних форм виховання, а саме висвітлюється інформація у засобах масової інформації, та співбесіди з мешканцями району. Службою у справах здійснюється нагляд за умовами проживання, виховання та утримання 17 дітей, які були усиновленні та проживають на території Свалявського району. За 2011 рік рішеннями Свалявського районного суду усиновлено 22 дитини – сироти та дитини позбавлених батьківського піклування.  
        Постійно надається практична та методична допомога, консультації з питань соціального захисту дітей органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності, громадським організаціям, громадянам.
        З 51 батьками проведено спеціальні роз’яснювальні бесіди, зокрема з приводу поведінки їх дітей - 32, з приводу поведінки самих батьків – 19. Проводиться робота серед дітей з метою запобігання правопорушень. Забезпечується влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, передачу під опіку, піклування, на усиновлення.
        Працівники служби у справах дітей Свалявської райдержадміністрації неодноразово представляли у разі необхідності інтереси дітей в судах, у їх відносинах з юридичними та фізичними особами. Запрошувались для бесіди батьки, опікуни, піклувальники, до служби у справах дітей з метою з’ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності, вчинення правопорушень, вжиття заходів щодо їх усунення. За місцем проживання, перебування відвідувались діти, які опинились у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в службі у справах дітей та вживались відповідні заходи щодо захисту прав, свобод, та інтересів дітей.
  Кількість дітей, які набули правовий статус (наявні документи, що підтверджують правовий статус) – 39, з них дитини-сироти – 1, дитини, позбавленої батьківського піклування – 38.
      Здійснено перевірки по дотриманню чинного законодавства щодо охорони прав та інтересів дітей, організації виховної роботи. Надано методичну допомогу : у навчально – виховних закладах – 30, з них за місцем роботи неповнолітніх – 5, у позашкільних закладах за місцем проживання – 3. Виявлено 1 випадок порушень житлово –майнових прав дітей, про що терміново було повідомлено Свалявську районну прокуратуру та направлено апеляцію до суду.    
    Направлено клопотання в установи, підприємства, організації у зв’язку з порушенням прав дітей та необхідністю їх соціального захисту, з них трудових прав – 1, житлово-майнових прав –1.
    Службою у справах дітей проаналізовано, що на території Свалявського району на кінець 2011 функціонує 15 підприємств, де працюють 16 неповнолітніх дітей. За 2011 рік на адресу служби звернулась 1 дитина щодо допомоги у працевлаштуванні. Так спільно з Свалявським районним центром зайнятості населення влаштовано вищезгадану дитину.
          Згідно чинного законодавства службою у справах дітей дотримуються та координуються заходи по захисту майнових та житлових прав. Так за 2011 рік розглянуто заяв, скарг, щодо малолітніх та неповнолітніх дітей – 63, з них захищено майнових прав дітей – 62.
          Притягнуто до відповідальності за порушення прав дітей, жорстоке поводження з ними та втягнення у злочинну діяльність – 6. Передано дітей у притулок –14, на лікування/ реабілітацію – 11/4.
      Протягом 2011 року служба у справах дітей   разом з кримінальною міліцією у справах дітей, дільничними інспекторами РВ УМВС в Закарпатській області, провели ряд профілактичних заходів направлених на запобігання та попередження злочинності серед дітей в Свалявському районі, проведено перевірку торгівельних закладів на предмет продажу   тютюнових та алкогольних виробів дітям, зокрема проведена індивідуальна профілактична робота з дітьми з девіантною поведінкою. Проведено бесід, лекцій – 110, надано консультацій з питань соціального захисту – 120, надано адресну допомогу дітям – 147.
Працівниками служби   в рамках проведення заходу «Всеукраїнський тиждень права» відповідно до розпорядження голови Свалявської РДА від 12.10.2011року № 328 спільно з працівниками кримінальної міліції у справах дітей   та працівниками районного відділу юстиції, провідного спеціаліста з правових питань апарату райдержадміністрації проведено читання лекцій в загальноосвітніх   закладах   району, а саме Свалявський технічний коледж, Свалявський професійний будівельний ліцей, Свалявська ЗОШ № 3, Свалявській гімназії, Свалявській ЗОШ № 2, Голубинській ЗОШ, Полянській ЗОШ, Керецьківській ЗОШ, Дусинській ЗОШ, Росошанській ЗОШ.
Також працівники служби у справах дітей долучалися до різного виду святкувань в Закарпатському центрі соціально психологічної реабілітації дітей, обласному Будинку дитини м. Свалява, відвідували та вітали вихованців дитячого будинку сімейного типу та прийомної сім’ї, що функціонують на території району.
З метою захисту прав, інтересів та свобод дітей працівники служби приймали участь у досудових допитах неповнолітніх та захищали їх права та інтереси в суді.
      Враховуючи, що правова освіта є складовою частиною українського суспільства і має на меті формування високого рівня правової культури та правосвідомості особи, її цінних орієнтирів та активної позиції як члена громади службою у справах дітей систематично висвітлюється у засобах масової інформації питання, щодо соціально – правового захисту дітей згідно чинних нормативно-правових актів. Також працівниками служби у справах дітей приймається участь у роботі круглих столів, семінарів, засідань, де стосується захисту прав дітей, беруть   безпосередню участь в роботі районної МКМР з правової освіти. Плани діяльності служби в роботі МКМР з правової освіти складаються з урахуванням найбільш актуальних правових проблем. В ході підготовки до засідання МКМР з правової освіти відповідальні члени МКМР з числа працівників служби вивчають стан правової освіти у Свалявському районі та вносять свої пропозиції.

Начальник служби у справах дітей
Г.І.Попович

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com