Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Закарпаття – без сиріт”

Минулого тижня представники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей райдержадміністрації взяли участь у регіональній конференції „Закарпаття без сиріт”, що була організована Всеукраїнським Альянсом „Україна без сиріт”. Як зауважив у своїй доповіді Руслан Малюта, президент альянсу, звичайно, назва альянсу та програми не означує буквальні цифри. „Проте, це напрямок, у якому має вироблятися стратегія державних та недержавних організацій, установ, фондів, усіх небайдужих. У результаті ми отримали б ситуацію, коли явище соціального сирітства було б упереджене, а діти, що набули статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мали змогу проживати в оточенні, максимально наближеному до сімейного”, – зазначив Р. Малюта.
Про таке сімейне оточення говорилося в подальших виступах представників державних та недержавних структур. Користуючись нагодою, хотілося б надати роз’яснення читачам про форми влаштування дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки.
Усиновлення – прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться в інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Опіка та піклування – влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно у сімейних, родинних відносинах з цими дітьми-сиротами або дітьми, позбавленими батьківського піклування, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту прав та інтересів.
Влаштування у прийомну сім’ю – добровільне прийняття за плату сім’єю або окремою особою, яка не перебуває у шлюбі, із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та для спільного проживання.
Влаштування до дитячого будинку сімейного типу – прийняття в окрему сім’ю, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менш як п’яти дітей-сиріт та/або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, включаючи рідних, у такій сім’ї не може перевищувати десяти осіб.
Враховуючи ситуацію, коли тільки у нашій області дітей, які перебувають у інтернатних закладах, можуть бути усиновленими або влаштованими у вищезазначені форми виховання, близько тисячі, звертаємося до всіх   небайдужих – зверніть увагу на цих дітей. Можливо, серед вас є ті, хто захоче поділитися батьківською любов’ю, допоможе вирости дитині, підготувати її до дорослого життя. Про всі деталі можна дізнатися в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що в м. Сваляві,   пл. Головна, 1, каб. 112, телефон: 2-19-61.
Чекаємо на вас.

Тетяна ШЕСТАК,
начальник районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com