Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 06 Грудень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Мистецтво живого спілкування з глядачем

27 березня відзначається Міжнародний день театру. А на Свалявщині – ще й 49-а річниця з того часу, як при районному Будинку культури почав працювати драматичний колектив, який згодом став самодіяльним народним театром. Я маю честь ним керувати і разом з дружним колективом аматорів сцени в такий спосіб реалізувати свою любов до цього прекрасного виду мистецтва, мистецтва живого спілкування з глядачами. За допомогою акторської гри, художнього оформлення, звукових та світлових ефектів ми стараємося впливати на кожного, присутнього в залі, і доносити до його сприйняття основну думку автора.
Зараз самодіяльний народний театр працює в гумористичному напрямку. Адже саме гумористична п’єса може підняти настрій глядачу, а образи, які в ній відтворені, ніби взяті з життя. Гумор не лише легко сприймається, але й має повчальний характер. Глядач полюбляє просту і в той же час досконалу народну вимову, сміється і плаче разом з улюбленими персонажами. За рік учасники народного театру брали участь майже в усіх святах, які проводились у районі. Разом із самодіяльними народними колективами „Чарівниця”, „Свалявські музики” часто виступали в санаторіях Свалявщини. Зокрема, користується успіхом гумористичний дует „Свалявські кумоньки” (Маріанна Попович, Світлана Дербаль), насичений дотепним народним гумором, кумедними ситуаціями, що викликає в присутніх у залі щирі посмішки. Тексти для дуету пишу особисто. За успіхи в напрямку гумору правління творчо-експериментальної ради „ВІЖІ-3000” у м. Берегові нагородило мене сертифікатом І ступеня. Зараз учасники нашого колективу працюють над новою гумористичною програмою „Свалявські кумоньки і компанія”. Це була в нас незабутня подія. 26   листопада   2010 року, коли самодіяльний народний театр брав участь у VІ обласному фестивалі художнього слова і драми ім. В. Майданного, який проводився в Хусті. На суд глядачів ми представляли постановку п’єси О. Духновича „Добродітель превышает богатство”. Свалявський самодіяльний народний театр отримав диплом лауреата ІІ ступеня, а режисер театру – диплом за кращу   режисерську роботу. Голова журі, режисером Мукачівського російського драматичного театру Є. Тищук відзначила тісну співпрацю колективу, а також високу виконавську майстерність – актори пластично рухались по сцені, добре володіли авторською мовою, бачили партнерів по сцені, чули їх, спілкувались з ними, тобто вдало виконували завдання, які були поставлені вимогами жанру. Все це наповнювало атмосферу вистави потрібним   змістом.
Зараз плануємо підготувати   нові постановки за творами закарпатських авторів та уривок   п’єси Карпенка-Карого „Сто тисяч”, з якою в листопаді цього року поїдемо в Хуст на обласний огляд драматичних колективів для підтвердження звання „народного”.
При Свалявському народному театрі діє й дитячий драматичний гурток. Разом із акторами самодіяльного народного театру юні виготовляють необхідні атрибути для казок, тобто малюють хатинки, дерева, квіти, шиють одяг для ляльок, підфарбовують, роблять їх яскравими персонажами. Працюють і над словесною дією, адже керувати лялькою важко, а ще для цього потрібен неабиякий талант.   В умілих руках актора лялька „оживає”, набуває характер, мовну відмінність. Перевтілення в персонаж відбувається на репетиціях, які проводимо регулярно. Працюють актори поки що з рукавичними ляльками, бо це трішки легше, але згодом буде й складніше за іншими технічними параметрами – однією лялькою рухатимуть два актори, щоб вона здавалась динамічнішою і могла краще передавати свої характерні риси. Це допоможе кращому виконанню завдань, поставлених перед аматорами.
Приємно, коли дітки вірять у те, що побачать і навчаться в театрі, коли щиро сміються, співчувають героям лялькової вистави. Тоді й можна сказати, що досягнуто успіху.
У лютому цього року силами дитячого драматичного колективу було проведено в РБК для малюків садків міста свято „Подорож у казку”, яке сподобалось усім – і виконавцям ролей, і юним глядачам. Сподіваємось, що такі заходи стануть традиційними.
Відрадно також, що всі аматори сцени (дорослі і юні) не лише мають артистичний талант до мистецтва, а й вміють співати, танцювати (у виставах виконують різні пісні та танці), а мистецтво живого спілкування з глядачем дає добрі плоди.
Принагідно вітаю всіх аматорів театрального мистецтва з святами. Бажаю кожному з них творчого натхнення, успіхів у виступах, а також міцного здоров’я і щастя в особистому житті.

Маріанна ПОПОВИЧ, режисер самодіяльного народного театру районного Будинку культури.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com