Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 16 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Семінар англійської мови та лідерства у Сваляві

Непереічна подія відбулася нещодавно у житті школярів Свалявщини. На базі Свалявської гімназії вперше проходив семінар англійської мови та лідерства W.E.L.L. (Workshops in English Language and Leadership), який проводиться під егідою Корпусу миру/Україна. Близько 60 гімназистів, старшокласників міських одинадцятирічок та шкіл Мукачівського, Ужгородського районів, студентів львівських вишів взяли участь у його роботі. Загальними координаторами семінару виступили волонтери Моллі Палермо та Елізабет Роблес, що працюють на Тернопільщині, місцевими координаторами – волонтери Метью Епплі та Ерін Сімс, добре відомі школярам Сваляви. Окрім них, для роботи з українськими учнями зібралися всі добровольці Корпусу Миру, що працюють на теренах нашої області, зокрема з Іршавщини, Ужгородщини, Берегівщини. До участі у проведенні занять були запрошені шестеро українських вчителів англійської мови зі шкіл Стрия, Ужгорода, Тур’я-Пасіки Перечинського району та Свалявської гімназії.
На семінарі школярі спілкувалися виключно англійською з носіями англійської мови, зі своїми однолітками з інших шкіл, брали участь у класах лідерства, плануванні проектів, у культурних та музичних конкурсах. Вони працювали у 4-ох командах і відвідали 5 з таких запропонованих волонтерами тематичних занять: „Практична робота над спільними учнівськими проектами”, „Дискримінація прав людини та як їй протистояти”, „Дбай про довкілля!”, „ВІЛ-СНІД – чума нашого століття”, „Торгівля людьми. Як убезпечити себе”, „Волонтерство”, „Неурядові організації”, „Легенди американської музики”.
Наприкінці семінару учасники демонстрували свої досягнення. Щоб дізнатись, члени якої команди працювали протягом дня найрезультативніше й зуміли якнайшвидше застосувати нещодавно набуті знання з зазначених тем занять, організатори влаштували змагання між командами. Кожна команда спланувала й розробила один проект для покращення життя своєї громади та підготувала для інших його презентацію. Серед представлених були, зокрема, проект з популяризації використання у сільському та присадибному господарстві компостів (на захист довкілля), проект з   використання рекламної продукції різних торгових марок (а саме, цукерок та шоколадок, які так полюбляє молодь) для роз’яснювальної роботи проти торгівлі людьми, проект з поширення інформації про ВІЛ-СНІД на підтримку серед юнацтва та молоді здорового способу життя та інші.
Насамкінець волонтери Корпусу Миру представили до уваги присутніх презентацію літнього молодіжного англомовного форуму „КАКТУС”, що влітку 2012 року вже вкотре пройде в Тернополі за підтримки Корпусу Миру та ТНТУ ім. І. Пулюя та за участі міжнародної команди волонтерів.
У роботі семінару взяли участь заступник голови Свалявської РДА Е.В.Грабар, начальник відділу освіти Свалявської РДА В. П. Русин та його заступник К. О. Стегура, регіональний координатор Закарпатського відділення АМУ І. І. Ревтій.
Користуючись нагодою, вирішив почути думку організаторів, учасників та гостей семінару щодо доцільності та практичної користі проведеного заходу.
Метью Епплі, волонтер Корпусу Миру: „W.E.L.L. – це серія щорічних одноденних семінарів, які, крім нашої, проводяться у Рівненській, Львівській, Тернопільській, Сумській, Кіровоградській областях та Автономній Республіці Крим. Семінаром керують добровольці Корпусу Миру. Йому вже три роки. Проводиться раз на рік навесні у різних містах України. Цього року відбудеться 18 семінарів. Під час семінару українські учні покращують основні навички англійської мови, навчаються планувати й здійснювати проекти у громаді, де живуть, вивчають засади лідерства й волонтерства.   Адже в   Україні Корпус Миру працює у трьох напрямках: викладання англійської мови як іноземної, розвиток громад та розвиток молоді.
Це був перший W.E.L.L. в історії Свалявщини, який відбувся на базі   Свалявської гімназії, де за сприяння дирекції школи для роботи нам було надано п’ять затишних навчальних аудиторій та велику залу для загальних засідань. І повірте, цей семінар був великим успіхом! Мої колеги-добровольці, двоє з яких працюють у Сваляві, а дев'ять – поза її межами, були задоволені семінаром в цілому, а особливо – активною участю учнів, їхнім захопленням. Можна сказати, що все йшло за планом, за програмою, і ми досягли того успіху, якого очікували. Звичайно ж, окремі учні серйозніше ставились до матеріалу, активніше працювали, ніж деякі їхні колеги. Але я вважаю, що кожен учасник – молодець уже лише через той простий факт, що прийшов на семінар.   Навіть той, хто сидів на уроці і просто слухав, взяв велику користь, нову інформацію й досвід. А це неабиякий плюс! Окрім того, добровольці, які ще не були у Сваляві (хтось приїхав вперше), були вражені красою нашої природи й гостинними, привітними, приємними людьми!”.
Е. Грабар: „Не секрет, що для сучасної успішної людини знання іноземних мов стало необхідністю. Школярі нашого міста мають унікальну можливість щодня спілкуватися з носіями мови – волонтерами Корпусу Миру, які впродовж багатьох років працюють у свалявських школах, – адже для цього нашим дітям не потрібно перетинати кордон. А хіба ж є щось ефективніше та дієвіше у вивченні іноземної мови, ніж живе спілкування з носіями мови?! Тому ми просто зобов’язані використовувати будь-яку нагоду, яка допоможе нашим учням удосконалити знання англійської як на уроках, так і у вільний від них час. Такою слушною нагодою став семінар W.E.L.L. Подібні семінари на Закарпатті вже проводилися в Ужгороді та Хусті, наші учні зі своїми волонтерами брали в них активну участь. Цьогоріч ми маємо честь гостинно приймати всіх у Сваляві. І велика кількість учасників та їх географія, думаю, доводить неабиякий інтерес школярів до цієї події!”.
В. Русин: „Звичайно, програма Корпусу Миру в Україні включає насамперед сприяння   викладанню англійської мови, розвитку практичних мовних навичок учнівської молоді. На теренах освіти Свалявщини впродовж останніх років працювало кілька волонтерів цієї організації, зокрема у гімназії, у міській ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3. Отож наші школярі, крім знань, отриманих на уроках висококваліфікованих педагогів, що викладають англійську мову в освітніх закладах міста, мають ще й гарну нагоду удосконалювати мовні навички,   спілкуючись з американськими волонтерами на заняттях та в позаурочний час. Відомо, як плідно працюють у міських одинадцятирічках англійські клуби.   Серед надзвичайно корисних заходів і проведення подібних семінарів. Безперечно, це допомагає усім бажаючим удосконалювати знання іноземної мови”.
І. Ревтій: „Знаю, що добровольці Корпусу Миру здійснюють також і велику кількість проектів в українських громадах, які включають громадянську освіту, проводять тренінги з лідерства для молоді, приділяють увагу формуванню навичок з розвитку громад. Ось і в програмі   сьогоднішнього семінару заплановане заняття волонтерів з юними свалявцями на тему недержавних організацій. Щодо останнього можу сказати, що громадський рух в нашій країні дуже різниться від закордонного, й американського в тому числі. Мав можливість переконатися у цьому, перебуваючи у межах проекту «Відкритий світ» у м. Баффало (штат Нью-Йорк). Там практично кожна людина займається громадською діяльністю, обов’язково бере участь у різних організаціях, акціях, заходах тощо. І критерій оцінки людини-громадянина, на відміну від нашого, де псевдогромадянський рух оживляється лише напередодні якихось політичних подій, йде від кількості й якості її громадських навантажень. Тому уже радує, що наші діти будуть вчитися цьому”.
Учасниці семінару: „Хочу подякувати за запрошення! Щиро кажучи, не пошкодувала про жодну хвилину, проведену разом з вами та іншими учасниками цього семінару. Цей день подарував мені багато досвіду, знань та практики розмовної англійської мови. Мабуть, це одне з небагатьох місць, де можна було хоч трішки перевірити на практиці та виявити свої знання англійської”.
„Хочу зізнатись вам. Я дуже ретельно спостерігала за роботою усіх волонтерів. І хочу сказати, що ця праця викликає велику повагу. Все пройшло на високому рівні, і я неймовірно рада, що дійсно людям з інших країн не байдуже щодо нас! Викликало щиру посмішку те, що й нашу, українську мову вчать представники закордону! Це народжує надію у серці”.

Андрій Йовбак,   студент факультету журналістики Львівського національного університету ім.   І. Франка.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com