Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 16 Жовтень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Тривають огляди-конкурси народних талантів

Народна творчість приємно вражає і засвідчує любов наших людей до мистецтва

Багата Свалявщина на аматорів самодіяльної художньої творчості та майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Є в нас музиканти, співаки, танцюристи, художники, вишивальниці, різьбярі, ткалі, умільці різних ремесел. І проживають не тільки в місті, а й у кожному населеному пункті району. Тому практично в усіх клубах чи будинках культури працюють вокальні ансамблі, фольклорні, танцювальні і драматичні колективи, гуртки художнього читання і сольного співу.
З метою підтримки та сприяння відродженню мистецьких надбань народу щорічно проводяться місцеві і районні творчі огляди-конкурси народного мистецтва та розгортаються виставки творів народних умільців. Цьогоріч такі заходи відбулися вже у Драчині, Чернику, Березниках, Сускові та Ганьковиці. У гарно прибраних глядацьких залах традиційно експонувались різноманітні роботи вишивальниць, різьбярів, ткаль, художників-декораторів та інших. Ось, зокрема, в Сусківському будинку культури було представлено близько 75 творів декоративно-прикладного мистецтва, серед яких вирізнялись красою вишиті рушники, доріжки, серветки, подушки, а також картини С. М. Лофинець, М. Й. Попович, Е. І. Попович, О. В. Черепанич.
У Черниківському клубі домінували на виставці роботи вишивальниць В. Я. Цанько, Н. М. Цанько, П. І. Фотул та різьбяра-художника і поета І. А. Фотула. Ганьковицькі вишивальниці Н. В. Попович, М. Ю. Фенинець, І. В. Фенинець, Т. І. Чорнобривцева, різьбярі І. Ю. Фенинець, Є. І. Лізанець представили понад 70 робіт найрізноманітнішої тематики. В Будинку культури Березників та клубі Драчина також були показані цікаві твори народного деекоративно-прикладного мистецтва.
Клуби сіл Черника і Драчина присвятили концертну програму жінці-матері, отже, і виступали за сценарієм „Жінка – мати, подруга, сестра”. Зокрема, вокальний ансамбль Черниківського клубу (керівник Надія Цанько) злагоджено виконував пісні про маму. А соліст Сергій Барон приємно вразив усіх відомим твором „Чорнобривці”, який оригінально вписався в тематику заходу.
Аматори художньої самодіяльності Злата Цанько, Олександр Цанько та Іван Попович виконували гуморески-мініатюри. Взагалі, цей жанр виявився найбагатшим у черниківців, адже його прикрашали і твори місцевого поета та художника Івана Фотула, який, до речі, вже видав своїх 16 книг. Виступала тут і талановита декламаторка – читець, учасниця обласного фестивалю-конкурсу художнього слова імені Ірлявського Євгенія Грабар, яка з неабиякою майстерністю читала поезію Т. Г. Шевченка „Дума” та Б. Олійника „Мати”. Діти виконували інсценівки „Красуня Баба Яга” та „Дві кумоньки”.
Будинок культури Березників тісно співпрацює з місцевою школою. Особливо – вчителькою музики і співів М. І. Куруц, яка була ведучою творчого звіту, а також керувала колективами і сама виконувала пісні. Майстерно виступив на сцені дівочий вокальний ансамбль – подарував ряд українських народних та авторських пісень. Відзначився злагодженим співом й вокальний дует М. Куруц та Н. Дукай. Учасники драматичного гуртка виконували гумористичні сценівки „Отака є любов” та „Генеральна репетиція”. У загальному звіт тут пройшов непогано.
У Ганьковиці огляд аматорських колективів розпочався творчим показом обряду „Свято весни”, до якого ввійшли сценка „Прихід весни”, літературно-музична композиція „Пасха красна день вітає”, вірш В. Крищенка „Великодні дзвони” і тематичні пісні вокального ансамблю. Розучував їх з дівчатами та акомпанував їм вчитель місцевої школи В. І. Фізер. Серед активних учасниць колективів художньої самодіяльності клубу – Христина Щобей, Наталія Цюцька, Вікторія Пацьо та інші.
Будинок культури Сускова (директор Е. І. Попович) представив до участі в творчому звіті концерт вокального дівочого ансамблю, який чисто і злагоджено виконав ряд патріотичних та ліричних пісень. Відтак, дуже цікавим і зворушливим був виступ дитячого вокального ансамблю „Сонечко”, які весело і рухливо співали про „Дарунок для мами”, „Пісню для бабусі”. Акомпанувала обом колективам вчителька музики і співів місцевої школи Н. В. Зубак.
Пісню „Мамина коса”, слова І. Чернецького, музика В. Хорта, добре виконали Марина Сюч та Володимир Кохан, а вірш С. Сороки „Молю тебе, мій Боже” виразно прочитала Антоніна Островка. Порадували присутніх і учасники драматичного колективу, які з гумором і талановито показали п’єсу Івана Тендетнікова „Хто сміється – тому не минеться” (керівник С. Лофинець). Активні його учасники – Василь Федикович, Каміла Куртяк, Василь Черепанич, Наталія Зубак, Олена Черепанич. З роллю ведучих успішно справилися Василь Федикович та Каміла Куртяк.
Огляди-конкурси народних талантів продовжуються. Вони будуть проведені згідно з графіком у всіх селах району.

Магдалина ЗУБЧЕНКО.
член журі огляду-конкурсу.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com