Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Рідна мова – життя духовного основа

Нещодавно в Свалявській загальноосвітній школі І–ІІ ступенів № 4 відбулося свято, приурочене Міжнародному дню української мови.
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен, в першу чергу, створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова.
У вступній бесіді вчитель української мови Н. І. Русин розповіла про значення даного заходу, його національне і патріотичне спрямування. На святі лунали записи українських народних пісень, учні чітко, з інтонацією декламували вірші.
Наша мова – одне із багатьох див, створених народом, вона віддзеркалює його душу народу, його історію. І гордо звучать слова Великого Кобзаря, всесвітньо відомого поета, який на сторожі людської гідності, честі поставив слово:
„Не дуріте самі себе,
Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь”.
Відомий український педагог В. Сухомлинський писав: „Тільки той може осягти своїм розумом і серцем красу, велич і могутність батьківщини, хто збагнув відтінки і пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як колисковою, як добрим ім’ям своєї родини”.
Мова – жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід.
І лунають із уст учнів вірші про рідну мову, що квітує пелюстками слова, про те, що ми – діти українського народу і не повинні забувати свій рід, не пропасти ні в хвилини радості, чи тихої журби, смутку.
Гра „Цікаві слова” надала святу особливої зацікавленості, а конкурс шанувальників мови заохотив учнів до творчості, до більшого прагнення осягнути велич материнської мови.
Розкриваючи лексичне багатство, виражання можливості, гнучкість, мелодійність української мови, яка належить до найрозвиненіших мов світу, учитель української мови Наталія Іванівна Русин виховувала в дітей бережливе ставлення до слів рідної мови, любові до неї, як до рідної неньки.
Тож дбаймо всі ми про чистоту рідної мови, збагачуймо її красу, і хай День мови живе щодня, щохвилини у спілкуванні людей, і в будні, і в свята.

Марія ЗИЙНИЧ,
заступник директора з навчально-виховної роботи Свалявської ЗОШ І–ІІ ступенів № 4.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com