Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  15 травня – Міжнародний   день сім’ї

Відповідальне батьківство

Сім’я – складний соціальний феномен. Вона завжди була першоосновою та осередком духовного, економічного та соціального розвитку суспільства. Але на сучасному етапі сім’я є однією з найбільш кризових сфер, що характеризуються різким зростанням негативних тенденцій, таких як   нестійкість шлюбу, погіршення репродуктивного здоров’я молоді, алкоголізм, зниження рівня народжуваності, сирітство, дитяча безпритульність та безліч проблем, пов’язаних з вихованням дітей.
Особливо це позначилось на виховній функції, яка проявилась у відчуженні батьків і дітей. Навіть, без даних офіційної статистики, озирнувшись навколо, кожен із нас зробить висновок – щось негаразд із нашими родинами. Спробуймо з’ясувати, чому все так відбувається.
Можливо, що у багатьох сім’ях батько втратив авторитет, принаймні у вихованні власних дітей. Колись чоловік був головою родини, він планував її майбутнє, розв’язував усі проблеми. З часом, коли батько почав працювати поза домом (за кордоном) змінилися і стосунки всередині сім’ї. Дана ситуація ще більше ускладнилася, адже у багатьох родинах мати також непогано заробляє, інколи навіть більше за чоловіка. Батько втрачає свою роль „годувальника”, „господаря”. На цій основі виникають часті конфлікти та навіть насилля. Це, загалом, одна з причин пияцтва та загальної деградації населення. Настає кризова ситуація у сім’ї, далека від ідеалу, який уявляло собі кожне подружжя на початку сімейного життя. „Але, де   взяти ту ідеальну сім’ю?” – спитаєте ви. Не поспішайте з квапливими висновками. Ідеальними можуть бути стосунки у родині завдяки довготривалій праці кожного над собою. Ось декілька порад, які допоможуть вам у цьому: любіть себе і дітей такими якими вони є, будьте уважні до дітей, цікавтеся їхнім життям, грайтеся, відпочивайте разом з ними, подавайте приклад витримки і самоконтролю. Бруно Ферраро мудро радить „Коли твої діти капризують, не капризуй ще й ти”, діти завжди мають бути впевненими у підтримці батьків, показуйте гармонію, повагу та згоду між чоловіком та жінкою.
Час набратися мужності і знову стати справжніми батьками. Адже сімейні узи – це найтісніші, найніжніші та найсвятіші узи на Землі. Саме в родині ми вчимося любити і робити щасливими один одного.
Але, нажаль, є багато дітей, які обділені родинним теплом. Саме, у Закарпатському центрі соціально-психологічної реабілітації перебувають такі діти, які потребують підтримки дорослих. Тож дирекція ЗЦСПРД запрошує всіх небайдужих до дитячої долі на святковий концерт, присвячений Дню захисту дітей, який відбудеться 1 червня об 11.00 год. за адресою: м. Свалява, вул. Верховинська, 43”а”.

Мар’яна КОПОСОВИЧ, психолог Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com