Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 05 Грудень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Йосип Долинич

Долинич Йосип Йосипович ветеран педагогічної праці, викладач української мови і літератури Свалявської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №3, народився 11 квітня 1933 року в   селі Невицьке   Ужгородського району Закарпатської області.
    Долинич Йосип Йосипович після закінчення Ужгородського торгового технікуму трудову діяльність розпочав у 1950 році бухгалтером „Продмагазину” №1 у місті Ужгороді.   З 1952 року по 1957 рік навчався в Ужгородському державному університеті. Після закінчення університету трудову діяльність продовжив на посаді вчителя української мови та літератури в Тибавській семирічній школі Свалявського району. З 1959 року по 1963 рік працював інспектором шкіл Свалявського районного відділу народної освіти, з 1963 по 1965 рік -- секретарем виконкому Свалявської міської ради,   з 1965 по 1967 рік -- секретарем виконкому Свалявської районної ради, а з 1967 по 1973 рік – головою виконкому Свалявської районної ради. У період з 1973 по 1987 рік працював на посаді директора Свалявської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів №3, а з вересня 1987 року -   вчитель української мови та літератури цієї ж школи.    
Долинич Йосип Йосипович – знаючий, добросовісний, дисциплінований творчий учитель. Добре володіє методикою проведення всіх типів уроків. Ретельна підготовка до кожного заняття, глибоке знання предмету та методичних прийомів дозволяє йому обирати оптимальні варіанти проведення уроків. Його уроки відзначаються високою організованістю, залученням учнів до активної розумової діяльності, зосередженістю, використанням як традиційних, так і нових нестандартних методів навчання, які сприяють усвідомленому сприйняттю учнями матеріалу, що вивчається.  
Йосип Йосипович враховує мотиви навчальної діяльності, створює умови для організації ефективного процесу засвоєння знань, стимулює учнів до пошуків нової інформації для забезпечення розв»язання навчальних проблем. Система педагогічної праці вчителя побудована на принципах доступності навчання, самоосвіти, індивідуальної та колективної творчості.
Він є активним учасником шкільного та районного методоб»єднань. вчителів української мови та літератури: готує доповіді, виступи з відповідних тем для роботи методичних об»єднань. На високому методичному рівні проводить відкриті уроки, надає допомогу менш досвідченим колегам у підвищенні їхньої педагогічної майстерності.
Й.Й.Долинич -- справжній майстер своєї справи, творча особистість, веде дослідницьку роботу в галузі історико-мистецького краєзнавства. З цих питань систематично друкує в обласних та районних періодичних виданнях статті з життя і творчої діяльності визначних діячів краю. Починаючи з 1990 року, готує і щороку друкує у районній газеті «Вісті Свалявщини» краєзнавчий календар пам»ятних та ювілейних дат діячів науки, культури і літератури краю.   У 2003 році видав книгу „Сини нашої землі”. Йосип Йосипович підготував на Всеукраїнський огляд-конкурс краєзнавчу роботу «Літературна Свалявщина».  
За високі показники в роботі був нагороджений медаллю «За доблесну працю», 1970 рік, орденом «Трудового Червоно Прапора», 1971 рік та відзнакою «Відмінник народної освіти», 1984 рік.                       .
Як один із співзасновників районної громадської організації ім. О.В.Духновича, в рамках просвітницької роботи на сторінках районної газети «Вісті Свалявщини» регулярно висвітлює діяльність карпато-українських державотворців А.Волошина, А Штефана, М.Бращайка, М.Бандусяка, П.Стерча та інших.
Користується повагою і авторитетом серед колег, батьків, учнів та широкої громадськості області.            

Указом Президента України з нагоди 70-ї річниці подій, пов»язаних із проголошенням Карпатської України, за активну громадську і наукову діяльність, спрямовану на увічнення пам»яті про розвиток української державності та історичних подій 1938 - 1939 років на Закарпатті, нашого земляка, ветерана педагогічної праці ДОЛИНИЧА Йосипа Йосиповича   нагороджено орденом "За заслуги" III ступеня.

Публікації:

Щедрий ужинок освітянина і краєзнавця, діяча Свалявщини

Про свалявця із підніжжя Невицького замку
Мар’яна Нейметі 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com