Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 16 Жовтень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Семінар   клубних   працівників   району

Місцем проведення районного семінару з підвищенню кваліфікації клубних працівників району на тему: „Основні напрямки діяльності СБК і клубних установ з питань збереження та використання фольклору в умовах сільського клубу та Будинку культури” обрали мальовничий куточок Свалявщини – село Сусково.
Відкрив семінар директор Свалявського Будинку культури Василь Плоскіна. Він наголосив на необхідності спільної діяльності клубної установи, школи, бібліотеки, церкви і збереження та відродження національно-культурних цінностей, організації народних свят і обрядів. Свої думки з даних питань висловили і методисти РБК. Зокрема, Тетяна Зізда розповіла про фактори впливу на розвиток фольклору та його етнічні особливості, мовну політику на території Закарпаття.
Світлана Дербаль, художній керівник РБК, детальніше зупинилася на   необхідності збереження та розвитку національних культур народів Закарпаття і Свалявщини зокрема на основі глибокого вивчення народної фольклорної спадщини. Про громадський побут і звичаєвість Закарпаття, Свалявщини в полотнах художників, різьбярів, вишивальниць та майстрів інших ремесел вела мову Ірина   Гавран. Питання відзначення визначних дат діячів краю Свалявщини: етнографів, фольклористів, істориків, поетів, письменників, краєзнавців, діячів культури краю висвітлила Неля Головнич.
В заключній частині семінару слово взяв керівник народного фольклорного колективу „Гутніцькі вечірки” СК с. Родникова Гута Сергій Лизанець. Він поділився досвідом щодо відродження народного етносу серед національних меншин району, зокрема зупинився на   роботі колективу, яким керує.
Режисер РБК Маріанна Попович підбила підсумки І районного етнофестивалю „О, ружо барвистая, – рідна Свалявщино”. Було детально проаналізовано   участь клубних працівників району у підготовці та представленні сільських громад на святі. Наголосила, що   злагоджена співпраця працівників клубних закладів   зі школою, з активом села дало можливість краще представити свою громаду. Кращими сільськими громадами, які показали чудову концертну програму, виставку майстрів декоративно-прикладного мистецтва, майстер-класи, зробили змістовнішу презентацію стали села Тибава, Мала Мартинка, Плоске, Дусино, Керецьки, Стройно, Черник,   Сусково, Голубине, Росош, Поляна, Родниківка, Родникова Гута, Сасівка. Подякувала всім за співпрацю,   порозуміння і активну участь у проведенні свята.
Директор РБК Василь Плоскіна, завершуючи семінар, подякував всім клубним працівникам, які активно допомагали у проведенні етнофестивалю та наголосив, що робота має продовжуватись, адже незабаром в районі відбудеться обласний фестиваль мінеральної води „Сила життя – у джерелах Карпат”, на якому також представлять роботи майстри декоративно-прикладного мистецтва Свалявщини.Окрім того, слід продовжувати справу щодо збереження багатої спадщини краю, зокрема відродження фольклорних колективів, збереження вже існуючих, адже це необхідна та важлива ділянка роботи клубних працівників. При цьому тісно співпрацювати зі школою, ДНЗ, сільським активом, що дасть змогу покращити роботу у цьому напрямку.
Відзначив, що методисти РБК вдало підготували семінар, адже порушені   питання   в наш час стають дуже актуальними. Час рухається вперед, нові технологічні відкриття диктують нові форми і методи роботи, але відродження фольклору та збереження надбань предків залишаються. Важлива робота полягає в тому, щоб передати цю спадщину молодому поколінню, щоб і закарпатська пісня, вишивка,стали надбанням   прийдешніх поколінь.
Потім відбувся показовий виступ художньої самодіяльності Будинку культури села Сускова (директор Е. І. Попович, художній керівник С. М. Лофинець). В   концертній програмі звучали вірші про село, про матір, вокальний ансамбль виконував   закарпатські народні пісні „Іду горі селом”, „Коло води, коло банжурика”, тріо із гуртка сольного співу – українську народну пісню „Розпрягайте хлопці коней”.
Вихованці ДНЗ с. Сусково порадували всіх присутніх своїм виступом. Вони співали пісні про маму та бабусю і   на завершення   учасники драматичного гуртка презентували гумористичну мініатюру „Поради баби Полані”, за що отримали оплески глядачів.
Проведення семінарів з підвищення кваліфікації клубних працівників є плановим і щоразу відбувається в різних клубних установах. Це дає можливість   тіснішого спілкування та співпраці між клубниками, обмін досвідом щодо керування гуртками художньої самодіяльності, вирішення інших питань, які виникають у процесі роботи.
Хочеться сподіватись, що набуті на цих семінарах знання клубні працівники використають для покращення роботи клубних установ району.

Методичний кабінет РБК.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com