Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

За кілька років Свалявщина отримає спеціалістів-стоматологів рівню кваліфікації, яких заздритимуть в Україні

Здорова та сяюча посмішка – один із основних факторів іміджу успішної людини. Тому гігієні   ротової порожнини зараз приділяють значну увагу. З   екранів телевізорів щодня бачимо   широко усміхнених хлопців та дівчат, що рекламують зубні щітки, пасти, флоси та ополіскувачі, а в газетах чи журналах дедалі частіше зустрічаються матеріали лікарів-стоматологів, присвячені профілактиці   здоров’я зубів. Та, на жаль, зубний наліт, карієс чи стоматит – не єдині захворювання, з якими   доводиться стикатися дантистам у лікарській практиці. Тому, як і будь-яка наука, стоматологія   потребує постійного теоретичного й практичного вдосконалення. Про те, як розвивається стоматологічна галузь на теренах нашого району, „Вістям Свалявщини” розповіли начальник відділу охорони здоров'я Свалявської РДА М. М. Рипкович та в. о. завідувача ценральної районної стоматологічної поліклініки І. Г. Красицький.
– Спеціалісти, що працюють у вашому медичному закладі, постійно демонструють високу якість надання   стоматологічних послуг. Розкажіть, як вдається домогтись таких результатів?
В. о. завідуючого Свалявської ЦРСП І. Г. Красицький:
– Наші працівники постійно удосконалюють не тільки теоретичні знання, а й практичні навики. Завдяки цьому поліклініка є однією з кращих стоматологічних закладів в Закарпатті. Про це свідчить і факт постійної тісної співпраці із стоматологічними вишами інших областей України. Зараз на базі поліклінічної установи інтернатуру проходять студенти Львівського, Івано-Фрнківського та Ужгородського університетів, які зізнаються, що задоволені умовами для практики, адже їм є чому у нас повчитися. Наші лікарі з року в рік демонструють високий рівень професійної майстерності. Так, в обласному змаганні серед лікарів-стоматологів,   що проводилося на базі стоматологічного факультету УжНУ у травні цього року, у результаті напруженої боротьби районні спеціалісти зайняли 4-е місце. Враховуючи, що учать у таких майстер-класах з практичного удосконалення беремо лише третій рік поспіль,   порівняно з минулим роком, коли за підсумками показали лише 7-ий результат – зробили справжній прорив, яким можемо пишатися.
– Чим поясните такий успіх вашої команди?  
– Будь-який результат – це передусім постійне вдосконалення власної майстерності, набуття нових теоретичних знань, які потім застосовуватимемо у лікарській практиці. Наші спеціалісти співпрацюють з Харківською медичною академію післядипломної освіти – однією із найстаріших і найкращих навчальних   установ України, – розповідає начальник відділу охорони здоров’я РДА М. М. Рипкович. – Перший крок до налагодження контакту було зроблено ще торік – тоді на базі нашої поліклінки відбувся теоретичний семінар за участі доктора медичних наук, завідувача кафедри хірургічної стоматології, щелепно-лицевої хірургії та стоматології, професора І. Г. Лісової. Другий – кілька місяців тому. Саме тоді ми з моїм колегою І. Г. Красицьким протягом чотирьох місяців проходили спеціалізацію з хірургічної стоматології у Харкові. Зрозуміло, що такі навчання є необхідними для підвищення кваліфікаційного рівня усіх стоматологів району, тому будучи на стажуванні ми попросили харківських спеціалістів навідатися на Свалявщину і провести   такі семінари на базі нашої   установи. На жаль, змогу поїхати до Харкова аж на чотири місяці мають не всі лікарі, тому організувати перебування харківських колег у нашому місті вигідніше, адже тоді значно більшій кількості лікарів-стоматологів району вдасться не тільки   вдосконалити свої знання, а й одразу застосувати їх на практиці, без відриву від роботи.
– Нам радо пішли на зустріч, – продовжує І. Г. Красицький. – З 13 червня по 13 липня на базі Свалявської ЦРСП проводився навчальний семінар на тему „Діагностика та лікування пухлин щелепо-лицевої ділянки” за участі доктора медичних наук, професора І. Г. Лісової та кандидата медичних наук доцента кафедри хірургічної стоматології, щелепно-лицевої хірургії та стоматології Н. М. Михайленко. Це стало можливим завдяки сприянню голови Свалявської РДА Г. П. Уліганинця та роботі районного відділу охорони здоров'я, шо підготували спільний лист-звернення на ім’я ректора Харківської медичної академії післядипломної освіти М. І. Хвистюка з проханням дати дозвіл на проведення навчальних семінарів на базі стоматологічної поліклініки нашого району.
Відрадним є те, що курси відвідали не тільки стоматологи, а й лікарі Свалявської ЦРЛ, що стикаються у своїй роботі з проблемами подібного спрямування (за останні кілька років пухлину щелепно-лицевої ділянки було діагностовано у двох мешканців нашого району). Крім того, деяким нашим пацієнтам пощастило потрапити на прийом до І. Г. Лісової, яка   люб’язно погодилася провести його у стінах нашої лікувальної установи.
– Які перспективи щодо професійного розвитку ваших працівників у майбутньому?
М. М. Рипкович:
– Знаннями, якими оволоділи під час семінарів у Харкові, успішно ділимося із студентами стоматологічного факультету Ужгородського національного університету. Більше того, під час спілкування із харківськими колегами нам вдалося домовитися про стажування наших випускників на кафедрі хірургічної стоматології Харківської медичної академії післядипломної освіти, тож з упевненістю можу сказати що вже через два роки Свалявщина отримає перших спеціалістів, рівню кваліфікації яких заздритимуть на загальнообласному рівні. Перші кроки зроблено і надалі ми не зупинятимемось.

Наталія МАЛЕТИЧ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com