Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Вівторок, 22 Січня 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  МНС застерігає: будьте обережними на воді!

Cлужба ЦЗ в Свалявському районі ТУ МНС України в Закарпатській області звертається до мешканців та гостей району з проханням бути обережними та дотримуватись правил безпеки поведінки на водних об’єктах.

Шановні батьки! Навчайте своїх дітей правилам безпеки і не залишайте малих без догляду! Давайте разом зробимо так, щоб святковий відпочинок залишив тільки приємні спогади та враження!

Правила поведінки на воді:

 Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.
 Температура води має бути не нижче за +17-19° С, у холоднішій купатися небезпечно.
 Плавайте не більше 20 хвилин. Цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин.
 Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинитися дихання, статися непритомність. Краще купатися кілька разів по 15-20 хвилин. В перервах пограйте в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон.
 Не входьте та не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці, оскільки периферійні судини дуже розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що може спричинити припинення дихання.
 Не заходьте у воду в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
 Якщо поблизу немає обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.
 У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.
 Не запливайте далеко, особливо за буї. Ви можете не розрахувати свої сили.
 Відчувши втому, не треба панікувати. Спробуйте якнайшвидше добратися до берега.
 Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба рухатися за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
 Якщо ви потрапили у вир, наберіть побільше повітря в легені, зануртеся у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливіть.
 У водоймах з великою кількістю водоростей та ряски потрібно плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись.
 Якщо ви заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення “поплавка”, “спливання”) і звільнитися від них.
 Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести далеко від берега, або захлеснути хвилею. Із них може вийти повітря, що призведе до втрати плавучості.
 Не треба відпливати далеко від берега або перепливати водойми на заклад. Довести своє вміння плавати можна, пропливши декілька разів ту саму дистанцію вздовж берега.
 Не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу.

Не жартуйте на воді:

 не підпливайте під тих, хто купається;
 не хапайте їх за ноги;
 не ”топіть”;
 без потреби не кличте на допомогу.

Cлужба ЦЗ в Свалявському районі ТУ МНС України в Закарпатській області нагадує: порушення цих правил залишається головною причиною загибелі людей на воді! Не допустіть трагедії в ваших родинах!!!
Тарасов А.В.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com