|
Cлужба ЦЗ в Свалявському районі ТУ МНС України в Закарпатській області звертається до мешканців та гостей району з проханням бути обережними та дотримуватись правил безпеки поведінки на водних об’єктах.
Шановні батьки! Навчайте своїх дітей правилам безпеки і не залишайте малих без догляду! Давайте разом зробимо так, щоб святковий відпочинок залишив тільки приємні спогади та враження!
Правила поведінки на воді:
Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.
Температура води має бути не нижче за +17-19° С, у холоднішій купатися небезпечно.
Плавайте не більше 20 хвилин. Цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин.
Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинитися дихання, статися непритомність. Краще купатися кілька разів по 15-20 хвилин. В перервах пограйте в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон.
Не входьте та не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці, оскільки периферійні судини дуже розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що може спричинити припинення дихання.
Не заходьте у воду в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
Якщо поблизу немає обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.
У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.
Не запливайте далеко, особливо за буї. Ви можете не розрахувати свої сили.
Відчувши втому, не треба панікувати. Спробуйте якнайшвидше добратися до берега.
Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба рухатися за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
Якщо ви потрапили у вир, наберіть побільше повітря в легені, зануртеся у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливіть.
У водоймах з великою кількістю водоростей та ряски потрібно плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись.
Якщо ви заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення “поплавка”, “спливання”) і звільнитися від них.
Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести далеко від берега, або захлеснути хвилею. Із них може вийти повітря, що призведе до втрати плавучості.
Не треба відпливати далеко від берега або перепливати водойми на заклад. Довести своє вміння плавати можна, пропливши декілька разів ту саму дистанцію вздовж берега.
Не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу.
Не жартуйте на воді:
не підпливайте під тих, хто купається;
не хапайте їх за ноги;
не ”топіть”;
без потреби не кличте на допомогу.
Cлужба ЦЗ в Свалявському районі ТУ МНС України в Закарпатській області нагадує: порушення цих правил залишається головною причиною загибелі людей на воді! Не допустіть трагедії в ваших родинах!!!
Тарасов А.В.
|