Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Хрест миру та надії

Кожен, хто погляне на південний захід м. Сваляви, зможе побачити на вершині гори Остра величний Хрест – видимий доказ невидимого Бога. І кожному мимоволі захочеться наблизитись до нього.
Вже з перших століть християни мандрували до місць зі святинями та Божої ласки для людей. Таке бажання виникло і в працівників та вихованців Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Директор   Оксана Петрівна Попович доклала всіх зусиль, аби чергову   мрію малечі втілити у життя. Тож цього літа вони побували майже в усіх куточках туристичного Закарпаття. Найсвіжіші та незабутні враження від поїздки у   Мукачево в розважальний центр „Вулик”, яка була подарунком голови Свалявської райдержадміністрації Георгія Уліганинця. Назавжди запам’ятається дітям розважальна програма, організована церквою „Дорога життя” за сприяння міського голови Івана Ланьо.
Отже, минулого тижня зранку, автобус з дітлахами та персоналом вирушив до цього чудового місця. Веселий, оптимістичний настрій супроводжував дітей всю дорогу. Краса околиць Сваляви справила   глибоке враження і всі зрозуміли, що людина у своєму житті не може бути щасливою без спілкування з природою, яку створив Всевишній.
Вирушили не самі, а з прекрасною людиною – священиком о. Василем Реміцьким, який сумлінно вже впродовж тривалого часу веде духовний супровід діточок центру.
Ще біля підніжжя гори священик виголосив настановчі слова, які допомогли дітям краще усвідомити мету   сходження до Хреста. Для того, щоб людина могла щиро помолитися за себе, своїх батьків, рідних та всіх працівників реабілітаційного центру, зауважив духовний наставник, потрібно проаналізувати, в першу чергу, своє життя і свої вчинки, лише тоді можна зрозуміти інших. Для цього о. Василь запропонував взяти по дорозі камінець як символічний гріх і спробувати донести його до Хреста, аби там залишити   і старатися ніколи більше   не допустити його у свою душу.    
І ось, взявши камінці-гріхи, ми вирушили до вершини. Паломницький шлях вів нас вгору. Краєвид просто вражав: у одному боці вилась змійкою річка Свалявка, по другому – розкинулось село Черник.
І ось –   перед нами з’явився величний Хрест, якого з цікавістю оточили діти. На мармуровій плиті викарбовано: „.Хресту Твоєму поклоняються християни різних конфесій Сваляви. Цей Хрест Господній поставлений 20.08.2010 р., освячений деканом Свалявської греко-католицької церкви 24.08.2010 р.”. Дивно, що Хрест височіє тут уже майже два роки, а ми лише зараз наважилися прийти до нього. Враз нас осінила думка – старатися принаймні щороку обов’язково відвідувати це величне місце.
Нарешті ми знаходимося на   цій прекрасній вершині гори, посередині якої –   Хрест. З духовним супроводом діти поставили свої камінці навколо нього. Урочиста молитва о. Василя зігріла серце кожної дитини, позбавленої батьківського піклування, та сповнила надією на краще майбутнє. Після молитви священик додав, що більшість українських християн насправді прагне жити в мирі. Але щастя й миру, яких ми бажаємо один одному, можна насправді зазнати лише в Ісусі Христі. Тому о. Василь побажав усім, що тут зібралися, миру, а особливо тим сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, через що їхні діти знаходяться в Центрі реабілітації. Після цього діти отримали пам’ятні дарунки від духовного наставника: образки з молитвами та вервички. Усі щиро раділи.
Перед тим, як повернутися назад, мали змогу знову помилуватися красою краєвидів Свалявщини. Посмакувавши гостинцями та сфотографувавшись на   пам’ять, діти продовжили дорогу додому, щоб чимскоріш поділитися позитивними враженнями з іншими, понісши у своїх серцях полум’я віри, світло надії і тепло любові.

Мар’яна   Копосович,
психолог Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.  

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com