Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Вівторок, 23 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Створення безперешкодного доступу для інвалідів

Цю тему обговорювали під час наради, яка відбулась у Сваляві в офісі Свалявської громадської організації інвалідів „Центр Ружа” за ініціативи Закарпатського обласного товариства інвалідів. Участь у ній брали заступник голови обласного товариства інвалідів Антоніна Петрівна Чепа, секретар комітету доступності Закарпатської обласної державної адміністрації Василина Михайлівна Марко, працівниці Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації „Вибір” Любов Йосипівна Пчолинська та Христина Алодарівна Балог, заступник начальника Свалявського районного управління праці та соціального захисту населення Іван Іванович Жданський, заступник начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Свалявської РДА Віктор Вікторович Івашкович, голова Свалявської громадської організації інвалідів „Центр Ружа” Василь Юрійович Шетеля та члени ради інвалідної організації „Центр Ружа”.
Відкриваючи зібрання, голова Свалявської громадської організації інвалідів „Центр Ружа” Василь Шетеля привітав учасників наради і зауважив, що вона є особливою, оскільки проводиться в районному центрі за участі   представників   місцевої влади, архітектури та громадської організації інвалідів. Заступник голови обласного товариства інвалідів Антоніна Чепа зазначила, що головна мета заходу – знайти порозуміння між проектантами й тими людьми, для яких ця доступність облаштовується. Якщо ж з боку відповідних організацій   будуть мати місце недотримання вимог державних будівельних норм, то необхідно притягувати винних до відповідальності. Заступник начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Віктор Івашкович сказав, що потрібно провести консультації з громадською організацією інвалідів на стадії проектування. Це дозволить з одного боку врахувати практичні потреби цих людей, а з іншого – уникнути додаткових витрат, які можуть виникнути під час коригування проектів.
Виступаючі також висловлювали побажання інспекції державного архітектурно-будівельного контролю залучати представників громадських організацій інвалідів і враховувати пропозиції осіб з інвалідністю щодо ефективнішої роботи з облаштування належних умов доступу до об’єктів.
З виступу секретаря комітету доступності Закарпатської ОДА Василини Марко присутні довідалися про вимоги Конвенції ООН щодо прав інвалідів і, зокрема, з питань безперешкодного доступу. Зауважено, що облаштування його елементами входів в установи корисне не лише для інвалідів, а й людей похилого віку, вагітних жінок, батьків, які перевозять дітей на дитячих колясках, осіб з тимчасовим обмеженням здоров’я. Але бувають випадки формального облаштування доступності, непридатної для самостійного користування особами з інвалідністю, а подекуди з незручностями для інших відвідувачів, тобто зроблено для „галочки”, щоб їх не сварили.
Після учасники засідання проїхались по Сваляві і перевірили наявність пандусів з поручнями на першочергових об’єктах – РДА, управління праці та соціального захисту населення, центру зайнятості, лікарні, поліклініки, аптек, комунального господарства, магазинів, банків, банкоматів, поштового відділення, автовокзалу та інших. За результатами перевірки підготовлено конкретні пропозиції щодо вдосконалення належних умов доступу.
Підбиваючи підсумки наради, відзначено, хороші напрацювання громадських організацій інвалідів, а відтак і висловлено побажання, щоб роботи з облаштування доступності були успішно вирішені і їх належно оцінили, завдячуючи, конкретні люди з інвалідністю. А керівникам відповідних державних установ пропонується повернутись до практичного та ефективного вирішення питань з названої проблеми.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com