Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Маєш теля – отримай і гроші

Держава виплачує компенсацію за утримання молодняка худоби

Утримуєш теля? Отримай і гроші. З 1 червня   цього року влада почала виплачувати закарпатським селянам гроші за утримання молодняка великої рогатої худоби. Саме таким чином уряд вирішив покращити ситуацію у тваринництві. Мовляв, тепер місцеві газди матимуть більше м’яса та молока. Щоправда, не кожен закарпатець знає про цю можливість, яка справді полегшує життя і селянам, і державі. І приносить «живі» гроші! Тому краянам слід поспішати ставати в чергу за «грошами на худобу».  
Цього року держава передбачила близько 1 мільярда гривень дотацій селянам за збереження молодняку великої рогатої худоби (ВРХ). Так, за теля віком від 3 до 6 місяців селянин отримає 250 гривень, віком від 6 до 9 місяців – 500 грн., від 9 до 12-ти місяців – 750 гривень, ну, а від року до 15 місяців – 1 тисяча гривень. У подальшому бюджетна дотація за молодняк, народжений у господарстві власника, виплачується у розмірі 250 гривень за кожні три місяці його утримання до досягнення ним п'ятнадцятимісячного віку починаючи від дати першого подання документів. За худобу, яку придбали, а не виростили, також дають 250 гривень за кожні повні три місяці її утримання до досягнення ним п’ятнадцятимісячного віку.
Ці виплати здійснюють у рамках програми Мініагрополітики „Державна підтримка галузі тваринництва”. Головна мета такої фінансової допомоги –   зупинити вирізання худоби та задати темп для збільшення поголів’я, що у результаті позначиться на збільшенні обсягів виробництва молочної продукції. „Ця урядова постанова декларує, зокрема, здешевлення утримання молодняка великої рогатої худоби. Виплата дотацій вигідна не тільки господарям, які отримують фінансову підтримку та прибуток, а також державі, оскільки упорядковується облік поголів’я ВРХ, збільшується його поголів’я й, відповідно, кількість молока та м’яса, що надходить на ринок. Уже сьогодні загалом по Україні та в нашій області зокрема можна побачити тенденцію до зростання поголів’я ВРХ, чого не спостерігалося за останні 20 років!”, – розповідає голова Свалявської райдержадміністрації Георгій Уліганинець.
Як зазначає заступник голови закарпатської ОДА Михайло Попович, для залучення все більшої кількості селян до участі в програмі, Уряд постійно її вдосконалює. „Так, з початку виплати дотації вік теляти збільшився до 15 місяців, документи на неї приймаються щомісячно, а не щоквартально. Останнім нововведенням є те, що отримати державну підтримку можна не тільки за народжене у господаря теля, але й за придбане, подароване, обміняне тощо, за умови, що воно утримується у господарстві протягом 3 місяців”, –   додав М. Попович.
Не всі знають про дотацію
У нашій області місцеві газди, до речі, вже подали документів та оформили дотацій в кількості 6 080 голів молодняку ВРХ. За їх утримання вже нарахували 2 млн. 654 тис. грн. дотацій. У червні-липні з держбюджету в наш край вже надійшло 1 млн. 168 тис. грн. дотацій, у серпні – ще 1 млн. 486 тис. грн. Проте держава гроші дає, а не всі закарпатці їх використовують, – розповідає начальник головного управління агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Іван ПАУК. – Так, до прикладу, потрібно активізувати цю роботу на Тячівщині (тут 21 сільська рада з 37 подала документи на худобу), на Мукачівщині (селяни 13-ти сільрад не дали документів), Ужгородщини   (9 сільрад), Великоберезнянщини (5), Хустщини (7). „Селянам треба активніше користуватися цими привілеями, інакше уряд, побачивши таке ставлення, просто згорне цю програму в нашому краї”, – пояснив Іван Паук.
Щоправда, чиновники від АПК визнають – десь, напевно, й самі недопрацьовують, бо часто люди не знають про дотацію. „Тому будемо проводити наради з головами районів, а відтак зобов’яжемо їх максимально попрацювати по районах, проінформувати голів сіл, щоб ті, у свою чергу, довели на місцях інформацію про програму”, – додав М. Попович.
Як отримати дотацію?
Для того, щоб отримати державні гроші на телят, спочатку треба провести ідентифікацію і реєстрацію теляти, народженого у вашому домогосподарстві, або придбаного (отримати   паспорт великої рогатої худоби). Для цього необхідно звернутися до фахівців ветеринарної служби (можливо, і у сільську, селищну чи міську раду, де підкажуть їх координати). Вартість ідентифікації становить 19,8 грн. Після цього слід відкрити   рахунок у банку, на який буде перераховано дотацію, взяти довідку про відкриття рахунку або копію договору про відкриття рахунку в банку. Потім зробити копію паспорта   громадянина України, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копію паспорта ВРХ. Копії зазначених документів селянин повинен подати до сільських, селищних та міських рад, подати можна будь-якого місяця до 1 числа (до 1 грудня 2012 року). І вже на момент першого подання документів спеціальна бюджетна дотація нарахує гроші.

Петро МИНАЙ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com