Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 20 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Важливо знати матерям, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до трирічного віку

Відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27 грудня 2001 року № 1751, визначено умови призначення і виплати державних допомог сім’ям з дітьми, в тому числі і допомоги матері по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку.
Право на призначення допомоги має один з батьків дитини, усиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше, ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб суб’єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб – з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.  
Якщо особа достроково припиняє відпустку по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку і працює в режимі повного робочого часу або оформила відпустку у зв’язку з навчанням до закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, роботодавець (чи особа особисто) повинні протягом п’яти днів після видання наказу про припинення зазначеної відпустки повідомити про це управління праці та соціального захисту населення.
Недотримання вказаної вимоги тягне за собою порушення термінів призначення допомоги, надміру виплачені кошти підлягають обов’язковому поверненню до державного бюджету.
Не припиняється виплата допомоги особам, що працюють в режимі неповного робочого часу або вдома.

Олег СОЛОМКО, начальник управління праці та соціального захисту населення.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com