Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Від сьогодні я – читач!

Роль і значення читання для людини сьогодні, у насиченому інформацією світі, важко переоцінити. Сучасне життя підкидує нам   чимало проблем, одна з яких – діти все рідше відвідують бібліотеку і, як правило, менше читають. Книга перестала бути кращим подарунком, темою для обговорення. Можна багато розмірковувати про ситуацію, яка призвела до зниження авторитету друкованого слова, але ми, практики, розуміємо, що із цієї ситуації необхідно шукати вихід. Тому питання „Що робити?” постає перед кожним працівником бібліотеки.
Найбільш дієвою формою розвитку у дітей читацького інтересу є проведення масових заходів, присвячених книзі. Свято, що запам’ятовується надовго, є урочиста посвята у читачі, яке щорічно проводиться у Свалявській гімназії 30 вересня. А чому саме 30 вересня? Тому, що цей день співпадає зі святом святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, тобто мудрої. А книги – це наша мудрість.
Посвята у читачі у нашому навчальному закладі проходила не лише урочисто. Учні 1г А класу (кл. керівник М.М. Ясінська) підготували сценку, де Знайко
(М. Полончик) та Незнайко (М. Словенко) розповіли присутнім, що таке бібліотека, енциклопедія, про правила поводження з книгою. Потім Софійка (О.Гвоздьова) – дівчинка, яка не берегла книжок, здійснила подорож до урочища Загублених підручників.
Учні почули історію про те, як книга прийшла до людей, та багато віршів, присвячених їй та бібліотеці. Закінчилося свято урочистою посвятою у читачі.
Мені дуже хочеться, щоб тих, хто любить читати, було більше. А для цього необхідно підтримувати любов до книги. Батькам – у своїх дітях і внуках, бібліотекарям – у відвідувачах бібліотек, і вчителям – в учнях. Бо саме виховання книгою – найтонший і найсильніший засіб впливу на душу дитини. Відтак учні 1-х гімназійних класів з упевненістю можуть сказати: „Від сьогодні я – читач!”.

Вікторія Ткачук, бібліотекар Свалявської гімназії.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com