Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Їх наука живе в учнях

Ці поетичні рядки яскраво мовлять про тематику неординарного заходу, який відбувся днями в ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. З нагоди традиційного професійного свята – Дня працівника освіти – старший вчитель Надія Іллівна Шиманська організувала й провела зустріч-вшанування ветеранів-педагогів Свалявської школи №1, які вже не працюють, як кажуть, перебувають на заслуженому відпочинку. Активну допомогу в цьому неординарному заході надали педагогічний колектив, а також колишній учень цієї школи, а нині депутат районної ради, член виконкому Свалявської міської ради Володимир Георгійович Станкович, депутат районної ради, директор готельного комплексу „Квеле Поляна” Владислав Михайлович Безик та кандидат у народні депутати Михайло Іванович Ланьо.
Як вам живеться, любі ветерани!
Чи сняться досі поурочні плани?
Чи вам не сумно за важким „ярмом”?
Літа пройшли у поспіхах щоденних,
Нервових стресах, пошуках недремних,
В невпинній боротьбі з підступним злом...
Такі запитання були звернуті до всіх педагогів-ветеранів. А на зустріч, зокрема, було запрошено їх 35. Через недугу та сімейні обставини 12 не змогли прийти. Були відсутніми, на жаль, і 43 осіб, які відійшли з життя у вічність. У фойє школи, на видному місці, де не раз проходили   ці вчителі у класи, організатори створили куточок „вічної пам’яті” (на фоні яскравого напису прізвищ горіла свічка, маялись барвисті квіти...). Згодом, перед самим початком дійства, присутні вшанували пам’ять своїх колишніх колег-вчителів.
Відтак повільною ходою (і не лише через ношу років та їх недокучливих супутників-хвороб, але й приємні, та сумні спогади) вчителі-ветерани оглядали класи, кабінети, зали. Схвально відгукувалися про впорядкування тут, оновлення, доповнення сучасним обладнанням (комп’ютерні класи, мультимедійні дошки, утеплені санвузол, вікна, двері...). А коли вже зійшлись у визначеному класі, розмістились за довгими столами, то почали згадувати свої молоді літа. Правда, ностальгійний настрій розвіяли організатори заходу, розпочавши своєрідно-урочисту частину. Надія Іллівна   провела „перекличку” – хто сьогодні до школи прийшов? А це були:   В. І. Туряниця, М. М. Канчій, О. В. Чайковська, Г. Ю. Станкович, Ю. К. Комарницька, П. В. Керечанін, М. І. Заіченко, Г. Ю. Папп, М. В. Сливка, Г. І. Туряниця, Г. Ю. Улман, В. Й. Туряниця, Ю. Й. Грабар.
Навпроти ветеранів вишикувались молоді вчителі, серед яких чимало їх колишніх учнів. Підготувавши для шановних гостей гарний концерт, вони з нетерпінням очікували своєї черги до виступу. Але передувала вокальному співу, гуморескам, поезії офіційна частина.
Справою честі було старшого вчителя Надії Шаманської та колишнього учня школи Володимира Станковича від себе та спонсорів вшанувати дорогих вчителів, які, працюючи в школі майже все своє трудове життя, з великим умінням і відповідальністю виконували свою роботу. Як хтось із виступаючих сказав, – вони володіли високим мистецтвом в спілкуванні і навчанні дітей. А особливістю в їх діяльності було те, що педагогічна робота спрямовувалась на світле майбутнє, на успішний результат. До речі, це здійснилося. В районі добре відомі імена випускників Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів 21. Майже всі стали хорошими людьми, висококваліфікованими спеціалістами своєї справи. З-поміж усіх вирізняється, зокрема, яскрава когорта знаменитостей. Організатор заходу Н. І. Шиманська з великим задоволенням та гордістю називала їх прізвища, посади, зачслуги, місця роботи й проживання. Серед них, наприклад, Євген Станкович – герой України, академік Академії мистецтв України, професор, народний артист України, лауреат державної премії ім. Шевченка, композитор зі світовим іменем, Віктор Плоскіна – головний диригент Мінського театру опери та балету, заслужений артист України, Віктор Давиденко – соліст-трубач Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, заслужений артист України, Федір Рімек – кандидат технічних наук, член-кореспондент Академії будівництва України, Георгій Динис – кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри Міжнародного права та міжнародних відносин Закарпатського державного університету, перекладач, учасник численних міжнародних конференцій..., Петро Алексій – почесний співробітник МВС Росії, кандидат юридичних наук, професор, полковник міліції, зпав. кафедрою громадського права і процесу в Московському університеті МВС Росії, Лариса Нусалик – доктор наук, філософії і психології, викладач Монреальського університету Мак Гіл та Французького університету, Олександр Дувалко – старший науковий співробітник Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. Шалімова, кандидат наук, Сергій Іванчов – консул Генерального консульства України в Нью-Йорку. Працював у консульствах м. Вашингтона, М. Мельбурна (Австралія), в Ізраїлі, Олександр Лявинець – доктор хімічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, декан Чернівецького університету та багато-багато інших.
При цьому на адресу великої і досвідченої когорти ветеранів лунали теплі привітання, їх пригощали, вручали грошові винагороди, дарували солодощі, а відтак і музику, пісні, вірші, гуморески у виконанні молодих вчителів школи. Всі були задоволені. При цьому

На урочистостях з нагоди професійного свята працівників освіти, яке відзначаємо в першу неділю жовтня, було багато цікавих подій і мовлено при цьому палких слів, звернених до вчителя, тобто професіонала від Бога, чия праця, важка і невтомна, є основою становлення кожної людини на землі.
Аналогічну зустріч з педагогами і, зокрема, ветеранами освітянської сфери, які вже не працюють, а, як кажуть, перебувають на заслуженому відпочинку, організувала і провела в ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 старший вчитель Надія Іллівна Шиманська.
Від їх імені лунали теплі привітання на адресу великої досвідченої когорти педагогів, присутніх пригощали, вручали грошові винагороди, дарували солодощі, а також пісні, музику, вірші.
Педагоги-ветерани були задоволені. Найперше, тим, що їх праця, багатолітня, наполеглива, кропітка, не пропала марно, а увінчалася успіхом – їх наука живе в учнях, що про це сучасники знають, пам’ятають і все цінять, а також, що є в нас люди, які вміють заслужено пошанувати, подарувавши приємну хвилину радості. Тож принагідно тепло дякували організаторам зустрічі Н. І. Шиманській, В. Г. Станковичу, В. М. Безику, М. І. Ланьо та педагогічному колективу ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
При цьому         А також тим людям, які колись допомагали їм у встановленні, невтомній педагогічній праці. Виступали майже всі присутні ветерани. Розповіді кожного, хвилюючі та незабутні, чули колеги старші та їхні ровесники, водночас –– і юні вчителі. Одні з приємністю будуть знати, що зробили багато доброго в житті, інші (молоді) візьмуть собі за приклад жити і працювати талановито. А талановитий педагог живе в своїх учнях

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com