Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Неділя, 15 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Європейський тиждень місцевої демократії – у ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

Рівнем розвитку народовладдя в суспільстві визначається демократизм держави. Місцеве самоврядування – одна з найголовніших форм здійснення управління суспільством, адже вирішуються питання, пов’язані із повсякденним життям, задовольняються першочергові потреби місцевого населення.
Сьогодні основи самоврядування знайшли відображення в міжнародних документах, насамперед у Європейській хартії про місцеве самоврядування, що була прийнята в жовтні 1985 року Європейською Радою.
Конституція України містить спеціальний XI розділ „Місцеве самоврядування”, в якому закріплено основи правового статусу місцевого самоврядування в Україні.
З метою формування в учнівської молоді активного громадянства з 15 по 20 жовтня 2012 року в Свалявській загальноосвітній школі
І-III ступенів №3 проходив Європейський тиждень місцевої демократії, в рамках якого відбулося ряд заходів. Зокрема, під керівництвом вчителя історії З.Ф. Форос організовано зустріч учнів 10-11 класів з депутатами міської ради A.B. Качуром – заступником міського голови та директором школи А.І.   Вайдичем, і семінарське заняття з учнями 9-11 класів на тему „Вибори, референдуми – виборчі системи як ефективний засіб організації самоврядування”. Завідуюча бібліотекою У.М. Перчак провела з дев’ятикласниками бібліотечний урок, на якому надавалась консультація щодо опрацювання методичної літератури з даної теми. Класні керівники 1-11 класів організували виховні години на тему „Україна – демократична держава”. Протягом тижня під керівництвом вчителя історії Н.І. Владимирової в школі працювала книжково-ілюстративна виставка „Роль місцевої демократії в забезпеченні самоврядування” та консультативний пункт з даної теми.
Учні прийшли до висновку, що ефективність місцевого самоврядування залежить у кінцевому підсумку від того, наскільки активно в діяльності місцевого самоврядування братиме участь громада. Загалом уже сама назва „самоврядування” підкреслює значення нестандартних управлінських дій, завдяки яким можна вирішувати найрізноманітніші проблеми.

Марія ДРЕБІТКО, педагог-організатор.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com