Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Шкільному музею с. Голубине – 40 років

Два тижні тому голубинці відзначили дуже приємну подію – 40 років шкільного музею. В святковій залі Голубинської загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів зібралось багато запрошених гостей: батьки, учні, односельчани різних поколінь. Одні з них стояли біля витоку заснування музею в 70-ті роки XX ст., інші продовжували зміцнювати базу музею і проводити навколо експонатів велику дослідницьку роботу, щоб згодом в ролі екскурсоводів про все розповідати відвідувачам. На свято прийшли випускники 1973 і 1979 рр. Це були класи, в яких господарка цього свята, колишній класний керівник Маргарита Іванівна Безик,   створила загони червоних слідопитів.
Декілька слів хочеться сказати про Маргариту Іванівну. Вчителька-пенсіонерка, вона і сьогодні майже на громадських засадах продовжує ту роботу, яку розпочала ще в молодості. Тільки їй по праву належить велика заслуга у створенні та реконструкції шкільного музею. Вона зуміла зберегти те святе, що цінував і чим жив наш народ у минулому. Не одне покоління учнів виховала М.І. Безик. Але і зараз, коли вона з’являється в школі, діти біжать до неї, просять, щоб розповіла їм щось нове і цікаве. Учні радо беруть участь у житті музею, розповідають та проводять екскурсії. Тому і того дня вони були активними і радо чекали гостей.
Свято вдалося. Почесним гостем зібрання був уродженець села Голубине, вихованець Голубинської школи, учень Маргарити Іванівни, депутат обласної ради Володимир Васильович Гісем, який вже багато років очолює Ужгородський коньячий завод. Також були присутні Михайло Іванович Завадяк з Поляни, Сергій Михайлович Молнар з Мукачева.
Захід розпочався привітанням учнів Голубинської ЗОШ І-ІІ ступенів. Екскурсоводи у вигляді реклами інформували про свою роботу в музеї. А директор школи Віра Михайлівна Ряшко розповіла та презентувала у вигляді слайдів роботу педагогічного та учнівського колективів. Із доповіддю на тему „Шкільному музею – 40 років”, яка також супроводжувалась слайдами, виступила сама господарка музею –   Маргарита Іванівна.
У своїй доповіді вона нагадала присутнім, що ідеєю виникнення музея у 1972 році стало перезахоронення загиблого восени 1944 року льотчика, останки якого покоїлись під каменем у лісі, де впав літак. З цього приводу була проведена велика робота червоних слідопитів під керівництвом Маргарити Безик. Протягом шести років йшли пошуки. Влітку 1978 року відгукнулась родина загиблого із Севастополя. З листа стало відомо, що загинув Кузьмін Григорій Павлович. Тоді й було створено музей, який називався „Музей Бойової слави”.
Зараз це історико-краєзнавчий музей, який містить 4 відділи: історико-краєзнавчий; відділ бойової слави; розвиток освіти в с.Голубине; мінеральні джерела та оздоровниці околиці Голубиного.
Маргарита Іванівна підкреслила велику роль і підтримку всіх директорів школи: М.І. Молнара, М.М.Іржика, Ю.В. Лендєла, В.І. Молнара, В.М. Ряшко, а, зокрема, і колишнього заступника школи Ольги Михайлівни Русин, яка завжди була і залишається практичним помічником в роботі шкільного музею.
Керівник музею згадала і дякувала всім, хто передав сюди цінні речі: Л.М. Рипкович, М.В. Молнар, Н.І. Фільо, М.І. Симик, В.В. Лізанець, Т.І. Плоскіна, Ю.С. Свистак, учням – Євгену Куцкіру, Світлані Головнич, Маріанні Раковецькій.
Особливу подяку висловила Маргарита Іванівна тим, кому небайдужа доля шкільного музею. В першу чергу, це меценати – Павло Павлович Ганинець, головний лікар сан. „Квітка полонини”, керівник МП „Глобус” Анатолій Павлович Зінчук, підприємці, колишні учні школи Магдалина Гейзівна Опіц, Федір Іванович Тацей, Євген Михайлович Фогараші та ін. Подякувала всім односельчанам, вчителям, учням, батькам за підтримку. Окрему подяку висловила колишньому учневі, сьогоднішньому вчителю історії Мирославу Даниловичу Лізанцю, який дуже багато практично допоміг в оформленні всіх стендів музеїв. А також художнику М. М. Циганину.
Слова вдячності були висловлені і на адресу своєї родини, без якої вже немолода пенсіонерка просто не могла б втілювати свої ідеї.
Радо, що із своїми спогадами про музей та й про саму Маргариту Іванівну виступили М.Г. Опіц, І.І. Дюлай, Л.Д. Брончик, О.Ю. Попович, О.Ф. Попович, Магдалина Кобулей.
На завершення у концертній програмі виступили шкільний ансамбль (керівник С. М. Сабов), троїсті музики (керівник М.І. Попович), співачка села Ганна Молнар.

Жанна Безик, вчителька світової літератури.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com