Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  14 листопада – Всесвітній день діабету

Цукровий діабет – діагностика та попередження

Хотілося б нагадати нашим читачам, що з 2007 року під егідою ООН щорічно 14 листопада відзначається Всесвітній день діабету. Темпи зростання даного захворювання на всіх континентах земної кулі перевищують будь-які прогнози. В середньому за 2011 рік це захворювання охопило 6–7% населення. В порівнянні частіше хворіють в країнах Близького Сходу (12–18%), в Україні діагностується 2,67% населення, у Свалявському районі – 3,5%, які вперше захворіли діабетом. Однак це свідчить не про те, що наші громадяни найздоровіші, а про недостатню діагностику цукрового діабету.
Частіше ми стикаємось із цукровим діабетом ІІ типу. Якщо ви почали відзначати такі зміни в своєму організмі, як, сухість в роті, спрага, часте сечовипускання, свербіж шкіри,   втрата ваги, погіршення гостроти зору, розлад уваги,   швидка втомлюваність, загальна слабкість, відчуття постійного голоду, обов’язково звертайтеся до лікарів за медичною допомогою. Але хочу зауважити, що початкові фази захворювання протікають частіше без вищезгаданих проявів і довший період часу (нерідко це декілька років), тож, коли пацієнти приходять у поліклініку, у них уже виявляються і ускладнення діабету (порушення функції нирок, зору, серцево-судинні проблеми). Тому з метою більш раннього виявлення цукрового діабету, та й інших можливих патології, пропоную не нехтувати регулярними профілактичними оглядами у свого дільничного лікаря та щорічно проходити пропоновані ним обстеження. А я, в свою чергу, рекомендую контролювати   вміст цукру в крові насамперед усім громадянам після 40 років та особам з групи ризику щодо виникнення цукрового діабету. Це особи, які мають артеріальну гіпертензію, надмірну вагу тіла, хронічні   інфекції, хронічні гепатити та панкреатити, матері та їх діти, народжені з вагою більше 4 кг, діти хворих на цукровий діабет та ін. Це обстеження слід проводити як натще серце, так і після навантаження (після їжі). Також хотілося б сказати, що на сьогоднішній час тестом номер один в діагностиці порушення вуглеводного обміну є глікозильований гемоглобін (середній рівень цукру за 3 останні місяці). Він використовується як і у виявленні цукрового діабету, так і в оцінці компенсованості   даного захворювання, а з 2011 року ВОЗ затвердила його офіційний як діагностичного маркера.
Отже, чим швидше ми виявимо цукровий діабет, тим кращими будуть   прогнози на якість та тривалість нашого життя. Цукровий діабет та його ускладнення веде до великих фінансових втрат. Тому слід оцінити власні ризики й використовувати прості інструменти та засоби попередження даного захворювання. До них слід віднести і правильний спосіб життя, і дотримання режиму   харчування, дієти та фізичної активності, і вимірювання артеріального тиску, маси тіла та окружності талії, і регулярне спілкування з лікарями. Ми повинні докласти різних зусиль, щоби зупинити неінфекційну   епідемію в нашій країні.

Яна Гафинець, лікар-ендокринолог Свалявської ЦРЛ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com