Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Подорож до внутрішнього світу стежинкою творчості

Саме так називалось тренінгове заняття з елементами арт-терапевтичних технік у рамках обласного семінару методистів психологічної служби освіти, яке відбулось нещодавно на базі Свалявської гімназії. Цей заклад гостинно відчинив двері для всіх гостей. На початку зустрічі святковий настрій забезпечили гімназисти, учні-гімназисти 2 „а” класу, які виступили у ролі „дослідників гумору   та жартів”.
Семінар відкрив завідуючий відділом освіти В. П. Русин, а районне методоб’єднання практичних психологів презентувала, методист районного відділу освіти Н. І. Ладані. Було розглянуто питання методологічного забезпечення профілактики афективних станів особистості.
Завідувач обласної психологічної служби М. В. Лемак окреслила можливості корекції даних станів в освітньому просторі. Одним з пріоритетних напрямків цієї роботи, як зазначила Марина Василівна, є активізація внутрішнього ресурсу особистості через творчу діяльність, опанування нових способів самовираження та   саморегуляції.
У контексті семінару про корекційну роботу в цілому і афективних станів вихованців Свалявського реабілітаційного центру зокрема розповіла психолог цього закладу М. Г. Копосович. Практичний аспект з питань роботи щодо обдарованості особистості продемонструвала Ж.П.Кампо, практичний психолог Полянської ЗОШ I-III ст. Вона майстерно реалізувала свій творчий задум у вигляді тренінгу з гімназистами.
Завершальним етапом став тренінг „Подорож до внутрішнього світу стежинкою творчості”, мета якого досягти нових способів самовираження та саморегуляції за допомогою арт-технік, а в нашому випадку – методом тістопластики. Адже фахівцям добре відомо, що, малюючи, займаючись ліпленням або описуючи в літературній формі свою проблему, людина отримує закодоване повідомлення від самої себе, із власної підсвідомості. Хочу додати з досвіду роботи, що корекція станів особистості засобами мистецтва – безпечний, м’який і дбайливий спосіб роботи з внутрішнім світом людини. В результаті ми одержали чудові вироби з кольорового тіста, а головне –   психогігієнічний заряд, покликаний ліквідувати можливість виникнення душевної напруженості, страхів, апатії, тривожності, тощо.
Творчість – це єдина справа, в якій особистість може бути собою цілком. Вважаю, що варто продовжити корекційну роботу методами арт-терапевтичних технік та творчого самовираження особистості у подальшій своїй роботі на новому імпульсі у гімназії.

Любов Фізер,практичний психолог Свалявської гімназії.  

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com