Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Примножують продовольчий достаток країни

Щорічно у третю   неділю листопада в Україні відзначається День працівників сільського господарства. Це свято всіх аграріїв   країни було засновано в 1993 році.
Це вшанування працівників села, які знають справжню ціну хліба, визнання напруженої, наполегливої праці селян, результат якої залежить не тільки від вміння та знань, але ще багатьох інших факторів, у тому числі і від   кліматичних умов.
Святкуємо   після завершення основних польових робіт, коли вже можна     проаналізувати результати   своєї праці, зробити певні висновки, врахувати помилки та намітити завдання на наступний рік.
Враховуючи специфіку нашого району, цьогорічну   спекотну весну   та літо, аграрії зуміли зібрати 26896 тонн картоплі, 1351 тонн овочів, що є вагомим   внеском   в сімейний бюджет.
Треба відзначити чималі досягнення і в тваринництві. Вдалося зберегти на рівні минулого року поголів’я ВРХ, що через ряд економічних чинників не так легко. Всіма категоріями господарств утримується 6085 голів ВРХ, 10821   свиней, 4288 кіз та   овець. Вироблено 1384 тонн м’яса, 13323 тонн молока, 9913,5 тисячі штук яєць, що становить до аналогічного періоду 2011 року відповідно 100 відсотків. Крім того, це свято можуть по праву відзначати також працівники фермерських господарств, які вносять вагому лепту в насиченість продовольчого ринку.
Напередодні свята хочеться сказати добрі слова на адресу ФГ „Шнелцер і К” (керівник Шнелцер К. О.). Агроформування займається розведенням та вирощуванням свиней, переробкою м'яса. Продукція реалізується в спецмагазині. Також господарство продає населенню ремонтний молодняк свиней, в поточному році реалізовано близько 250 голів.
Набирає темпи росту ФГ „Закарпатшампіньйон” (керівник Годя Ю. Ю.), яке спеціалізується на   вирощуванні   грибів. Свою продукцію підприємство відправляє в торгівельній мережі району та області.
Племінний репродуктор   НВА „Племкоцентр” займається розведенням української гірсько-карпатської породи овець   та є суб’єктом племінної справи з розведення коней гуцульської породи.
Для стимулювання галузі тваринництва в цьому році надається державна підтримка, яка здійснюється шляхом   виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання молодняку ВРХ. На даний час її отримали 585 громадян на суму 280 тис. гривень.
Разом з тим на селі залишається цілий ряд проблем. Серед них – фінансова неспроможність селян, високі кредитні ставки.
Потребує вдосконалення система збуту сільгосппродукції, даються взнаки брак інвестицій. Залишається багато нерозв’язаних соціальних проблем.
Але хочеться вірити в кращі часи і що вони неодмінно настануть, і буде свято на селі.
Користуючись нагодою, хочу сердечно привітати з професійним святом усіх тих, хто обрав справою свого життя працю на землі, усіх, хто примножує продовольчий достаток держави. Сердечна подяка всім селянським родинам, керівникам підприємств АПК різних форм власності й господарювань. Щиро зичу успіхів і натхнення у нелегкій, але такій благородній і необхідній для всіх нас праці. Зі святом, шановні!    

Микола ЧЕРНУХА,    

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com