Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Обмінні концерти стануть традиційними

Родниківка, як і всі населені пункти району, багата на народні фольклорні звичаї та обряди. Здавна в нашому селі великою популярністю користувалися вечурки (вечірки), на яких наші декламатори, казкарі, співаки, танцюристи, музики мають змогу розкрити свої аматорські здібності, а також дарувати шанувальникам мистецтва насолоду зустрічі з прекрасним.
Проводились ці заходи, коли на полі завершувались усі роботи. Збирались по хатах, лущили квасолю, кукурудзу, пороли пір’я. Саме в такий час у селі відзначають храмове свято архистратига Михаїла. Традиційно напередодні у клубі проводять концерт учасників художньої самодіяльності. Не стало винятком і цьогорічне святкування. 18 листопада на сцені Будинку культури виступив фольклорний колектив з програмою „Мітли в’язали – пісні співали”. Активними його учасниками були Віта Пічкар, Женя Пічкар, Наталія Дубей, Мар’яна Пічкар, Мар’яна Гарцавін, Ольга Матушак. Звучали українські народні пісні „Ой зелене жито, зелене”, „Била мене мати”, „Фоштер”. Брали участь і найменші аматори художньої самодіяльності із сценками „Анця і Данієла”, „Школярки”. Ролі виконували Христина Пензештадлер, Вікторія Пічкар, Ірина Дубей. У художньому читанні найкраще виступили Мирослава Дубей, Юрій Пічкар. Вокальний ансамбль виконав пісні „Червона ружа”, „Зібрались бабоньки” та інші. Ведучою була Вероніка Гарцавін.
Хоч програма була і насиченою, але глядачі у залі своїх „артистів” добре знають. А колектив не завжди у змозі підготувати для чергового виступу щось нове. Тому вирішили скористатись давньою звичкою, коли села нашого району обмінювались виступами колективів художньої самодіяльності. Що було цікаво не тільки глядачам, а й самим учасникам. В пам’яті ветеранів сцени нашого села виступи в Уклині, Росошах, Ганьковиці, Родниковій Гуті. Завклубом Ольга Матушак та сільський голова Сергій Арендаш прийняли рішення запросити в гості народний колектив „Голубинська борона”, на що останні з радістю погодились. Цю ідею скхвально підтримав районний відділ культури і туризму, забезпечивши голубинців транспортом.
Першим глядачі побачили фрагмент виступу „Сільські будні”, які відображають сучасні досягнення та проблеми Голубиного. Прозвучали гуморески М. Молнара „Як дівчата заміж виходили” у виконанні А. Молнар та „Прийшов Іван з корчми”, яку прочитала В. Кополович. Словацьку народну пісню „Геть прить до нас шугайку” заспівала Н. Нодь.
Порадував і вокальний ансамбль Будинку культури під керівництвом В. В. Циганина.
Свято продовжилось танцями. Сподіваємось, що такі обмінні клонцерти стануть традиційними в районі, що сприятиме розвитку майстерності колективів художньої самодіяльності.

Галина ПІЧКАР, вчитель української мови та літератури Родниківської ЗОШ І–ІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com