Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 16 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    „Нехай панують на Землі Добро і Справедливість”

Правовою освітою та вихованням треба займатися з раннього дитинства, коли хлопчик та дівчинка тільки вступають у колектив, учаться жити в суспільстві.
Чи кожна дитина здатна прислухатися до звуків пісні джмеля, до шелесту липи, пташиного співу, музики? Навчімо її бачити, чути, творити, любити, не забувши при цьому індивідуальності.
У зв’язку з цим в Тибавській ЗОШ І–ІІ ступенів проводиться велика робота на правову тематику. І цього навчального року з 03 по 07   грудня   відбувся тиждень правових знань.
Одне з найважливіших завдань вивчення правознавства в школі – опрацювати   Загальну декларацію прав людини як основу поведінки в різних життєвих ситуаціях, виховувати пошану до людської особистості; навчитися поводженню у важких ситуаціях,   спираючись на положення міжнародних правових документів.
Невипадково Наталія Василівна Павлович (не тільки директор школи, а ще прекрасний вчитель   правознавства) відкрила тиждень правових знань словами українського педагога В. Сухомлинського – „небажання знати – це символічні залізні грати”. А може воно привести до гратів справжніх. Адже наслідком лінощів, неробства є обмеженість, убогість думки, примітивність почуттів. Особа, яку в народі називають ледарем, ледащо, нікчемою, також хоче їсти: користуватися суспільними благами, але не хоче їх творити.
Отже, для неї залишається шлях легкого здобуття, тобто привласнення незаслуженого: паразитизм, крадіжка. А це вже злочин. Пограбування, насильство, вбивство – це тяжкі злочини, які коять уже сформовані злочинці. Але нерідко буває, що людина чинить злочин ненавмисно – через байдужість, незнання або недбалість. І щоб таке не трапилось, учні 9 класу у ролі доповідачів провели загальношкільний виховний захід на тему „Нехай панують на Землі Добро і   Справедливість”.
Зібралися всі у коридорі, який старанними зусиллями директора школи Н. В. Павлович перетворився на мудру, повчальну книгу Добра і Справедливості. Прекрасні вислови про права та обов’язки людини, тематичні газети, літературні папки, реферати та виготовлення таких стендів: „Система законодавства в Україні”, „Права людини”, „Права та обов’язки батьків і дітей”, „Управління освітою”. Протягом усього тижня у школі тривала цікава, урочиста атмосфера. Дев’ятикласники поставили інсценівку і добре впорались з ролями Добра і Справедливості (І. Лакатош, І. Цоліган). Учениця 6 класу Марія Цимболинець, яка виконувала роль Фей, дала поради, як правильно поступити в тій чи іншій ситуації. Добре зіграли ролі й три поліцаї (М. Бобаль, В. Кошеля, Е. Альберт Е.).
Вчитель української мови та літератури Н. І. Туряниця, педагог-організатор Л. Ю. Каліковська провели у 8 класі конференцію на тему „Правові пам’ятки України”. Вчителями початкових класів у рамках тижня провели конкурс на кращий малюнок з правової тематики. Перше місце   за кращий малюнок   отримав четвертокласник В. Ливч. Дуже цікаво учні 8–9 класів провели брейн-ринг „Права батьків і дітей”, який складався з п’яти раундів: літературний, словниковий, фільм, шкільне життя та Конституція.
В кінці виступу учні 7 класу зачитали кілька правил про правопорядок і закон. І останнє правило не залишило байдужим ні дітей, ні вчителів. Це – вивчи і сприйми серцем Заповіді Божі, у них – твій порятунок, джерело духовного зростання.
Такі заняття не тільки позитивно впливають на фізичний і психологічний розвиток дітей, в ході такої практики учні вчаться організованості, вмінню чітко і правильно діяти, засвоювати знання.
Завдяки проведеному заходу школярі зрозуміли, як потрібно використовувати теоретичні знання з права в різних життєвих ситуаціях, як аргументовано висловлювати свої думки, відстоювати власну точку зору, поважаючи опонента; мати відчуття відповідальності за свої вчинки, доброзичливість, людяність.
Людина. Суспільство... Ці поняття нероздільні. Людина не народжується і не живе на безлюдному острові. Вона – член певної сім’ї, певного суспільства, живе в певному соціально-історичному періоді.
Залежно від різних умов життя контактує з різними представниками суспільства, в якому вона живе, навчається, працює.
Тож, наше з вами завдання навчити і виховати покоління людей, які будуть творити правову держдаву, жити і працювати у ній.

Мар’яна СТАНКОВИЧ, вчитель української мови та літератури.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com