Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Вогонь – друг. Але помилок не вибачає

Мільйони років тому людина навчилася добувати вогонь. Відтоді у її житті він відграє важливу роль: обігрівання будинків, приготування їжі, розвиток науки і техніки та інше. Вогонь є символом Олімпійських ігор. Перед Вічним вогнем біля могил невідомого солдата люди схиляють голови, віддаючи дань шани загиблим.
Та при цьому багато років знадобилося людству для того, щоб навчитися користуватися і керувати вогнем. Як і вода, що необхідна для життя людини, приносить великі біди в період повеней, так і вогонь, створюючи за допомогою людини велику користь, за недбалого ставлення може перетворитися на безпощадного руйнівника міст і сіл, підприємств і людських осель, згубника людського життя.
У рамках місячника пожежника безпеки, у Родниківській ЗОШ І–ІІ ступенів творчо та змістовно провели тематичний тиждень „Вогонь – друг! Вогонь – ворог!”. Відкрили його загальношкільною лінійкою на тему „Тиждень знань з безпеки життєдіяльності в школі”, на якій виступали директор закладу Ю. І. Полончак та заступник директора М. М. Кужіль. Класні керівники провели виховні години: „Правила протипожежної безпеки” (у 5 класі – Т. В. Бомбушкар), „Обережно, вогонь” (у 6 класі – О. Г. Лизанець), „Як гасити пожежу” (у 8 класі – М. І. Козар), „Пожежа в домі” (у 7 класі – Я. І. Матушак), „Пожежники на захисті життя і здоров’я людей” (у 9 класі – Г. В. Пічкар), на яких, говорилося про життя як найвищу цінність, розучували правила пожежної безпеки, виховували дисциплінованість, повагу та інтерес до професії пожежника.
Цій темі присвятили в школі і виставку малюнків „Як не допустити пожежу” та спеціальний випуск стінгазет.
Але наше життя та здоров’я багато в чому залежить і від людей, які допомагають зберегти добробут і спокій, тобто від пожежників. Це сильні, сміливі, мужні і відважні бійці, які оперативно відгукуються на клич по допомогу, коли потрібно гасити пожежу. Такою людиною є й начальник караулу, капітан СДПЧ-9 М. М. Мушка. З ним, зокрема, познайомилася учні 9 класу школи, які ходили на екскурсію в пожежну частину Сваляви. Цікаво та змістовно розповідав їм Михайло Михайлович про роботу пожежної частини та її працівників, нагадав правила поводження із піротехнічними іграшками, оскільки незабаром новорічні свята, називав навчальні заклади, в яких готують пожежників-рятувальників (Академія пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Національний університет цивільного захисту України). А завершив свою розповідь словами: „Небезпеку легше попередити, запобігти їй, ніж ліквідувати та боротися з нею”.
Після проведених заходів учні пам’ятатимуть: вогонь помилок не вибачає.

Галина ПІЧКАР, класний керівник 9 класу Родниківської ЗОШ І–ІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com