Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Неділя, 21 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

До Міжнародного дня волонтерів та 15-річчя волонтерського руху в Україні

Роблять добро ближнім

У нашому світі багато проблем. Немає місця на землі, де б людина була захищена від хвороб, болю, смутку і смерті. Крім цього існує корупція, тіньова економіка, мафія, які перешкоджають чесним громадянам організовувати власну справу, досягати успіху. Тому буває, що мудра, освічена, добросовісна   людина через несправедливості і неможливості себе реалізувати, впадає у відчай або займає позицію „моя хата з краю...”.
Попри те, слід пам’ятати – оскільки Бог дав нам свободу і ми на землі для того, аби створити краще життя, люди   повинні допомагати одні одним, особливо необхідно підтримувати тих, хто сам не може впоратися з усіма негараздами.
Саме такі завдання і поставили перед собою волонтери Свалявщини. Працюємо над ними вже давно. Одне з важливих – це необхідність оперативно виявляти, кому саме і яка допомога потрібна. З цією метою консолідували зусилля всієї організації ветеранів, а волонтери в ній як підрозділ центру „Пенсіонер”. Ми вже провели два пленуми, на яких визначили мету –   здійснювати роботу із всебічного захисту прав економічних, соціальних, культурних, вікових та інших задля інтересів людей, поширити систему добротворчої діяльності учасників волонтерського руху із надання морально-психологічної, моральної і фінансової допомоги важко хворим, одиноким, інвалідам, іншим людям, життя яких з кожним роком значно погіршується через фінансово-економічні та вікові проблеми.
До роботи задіяно також великий загін юних волонтерів шкіл Свалявщини, які в районі виконують багато корисних справ. Безпосередньо за цю ділянку відповідає заступник керівника нашого підрозділу, методист районного відділу освіти О. Г. Пилипанинець. Щороку в жовтні діти проводять акцію „Милосердя” під гаслом „Допоможемо тим, хто в цьому   має потребу!”. Нинішнього року юні волонтери зібрали овочів, фруктів та інших продуктів на суму 30000 гривень. Робили це від душі, як колись тимурівці.
Хочеться сказати при цьому велике спасибі педагогам, які скеровували діяльність учнів і батькам, що з розумінням ставилися до занять своїх дітей – вони ж робили добру справу. І від цього мали чимале задоволення, адже   давати – більше щастя, ніж приймати. Все, що юні волонтери зібрали, відвезено у Свалявський реабілітаційний центр та одиноким, малозабезпеченим, що проживають у селах.
Дуже важливо, щоб надалі до нашого колективу долучалося якомога більше людей, щоб до активу ввійшли ініціативні представники різних вікових категорій і не шкодували часу для цієї безкоштовної роботи.
У кожному селі також є дорослі справжні волонтери, які вчасно приходять на допомогу нужденним. Так, у Родниковій Гуті за чотири місяці, наче справжні сестри милосердя, вони виходили 82-річну жінку, яка злягла після перелому тазостегнового суглобу. На щастя, обійшлось без ускладнень.
У Керецьках тривалий період волонтери доглядали одиноку жінку аж до глибокої старості, а згодом організували її відхід у вічність.
Робота добродійників багатогранна. Одна із справ – це відвідування одиноких, знедолених на дому та в будинках перестарілих і реабілітаційному центрі у Виноградові, де, до речі, перебуває п’ятеро наших немічних земляків.
Допомагаємо також і в інших різних питаннях. Наприклад, два місяці тому волонтери у Сасівці відремонтували аварійний будиночок, а в Неліпині опікуються жінкою, хворою на епілепсію, якій потрібна щоденна увага. Ось ще один приклад – 2 грудня трапився прикрий випадок з Гафією Качур, яка знепритомніла, їй також допомагали волонтери. Добре, що швидка допомога прийшла вчасно, і жінка не померла. Відтак її оформили у лікарню (до речі, знепритомніла через недоїдання, анемію).
Ми, волонтери, завдячуємо медикам, що працюють на станції швидкої допомоги, а також іншим, серед яких Є. Ю. Дідренцел, В. А. Фізер, В. М. Гаврилишин, В. О. Котляров. Вони завжди йдуть на зустріч нам, коли звертаємось по допомогу для обездолених.
Прикро, але факт, що в нашій країні ще є багато недосконалих законів та не завжди уважних людей. Ось у липні одній бідній сім’ї надійшло повідомлення про необхідність заплатити за газ 460 гривень. Як наслідок, – сльози, розпач цих людей. Йдемо в газове господарство, підраховуємо – виходить, за півріччя сім’я використала не 1250 кубічних метрів газу, а 1425, і їх перевели з першої категорії у другу. Пояснюємо, що до кінця року вони, можливо, вкладуться у 2500 кубометрів газу, та ні – закон такий: якщо вкладуться, то тоді буде перерахунок, а тепер платити треба більше. Це несправедливо, бідним   допомогти треба.
Так ось багато корисних справ роблять наші волонтери. Розповісти про всі їх справи неможливо. Та принагідно хочеться звернутись до інших людей – живемо в непростий час, тож вміймо поспішати робити добро ближнім.
Добре було б, щоб кожен житель нашого району зрозумів сенс свого життя і активно працював та чесно виконував обов’язки на тій посаді, яку займає, а також пам’ятав: якщо не розкладе правильно пріоритети цінностей в цьому короткому житті, то не залишить після себе вагомих слідів.
Щиросердечно вітаю волонтерів, юних і дорослих, із святом. Бажаю всім Божого благословення, довгих та щасливих років життя.

Павліна МИГОВИЧ, заступник голови ветеранів району, волонтер центру „Пенсіонер”.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com