Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Вівторок, 23 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Спільними зусиллями   допомагаємо дітям

Вже п’ять років, як у нашому місті впроваджується реабілітація дітей з обмеженими фізичними можливостями   – дійова форма соціального захисту найменш захищеної верстви нашого суспільства. Саме з цією метою в грудні 2007 року було відкрито   Свалявське відділення реабілітації дітей-інвалідів.
Сьогодні, як і в попередні роки,   даний заклад виконує програми комплексної реабілітації дітей з вадами опорно-рухового апарату, центральної та периферичної нервової системи, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю.
Завданням відділення є здійснення заходів, спрямованих на коригування розумових порушень розвитку дітей-інвалідів, навчання їх основних соціальних та побутових навичок, розвиток здібностей, підготовка до здобуття освіти, створення передумов для їх поступової інтеграції у суспільство.
Програми реабілітації, які реалізуються у відділенні, в майбутньому дають можливість дитині з особливими потребами не тільки відновити фізичне здоров’я й покращити психоемоційний стан, але й засвоїти певні знання і навички, отримати освіту, а згодом – і професію. Тобто стати активними учасниками життя.
Спочатку реабілітацію тут проходило двоє дітей, але з кожним місяцем контингент зростав. Тож, протягом п’яти років спектр реабілітаційних послуг пройшли близько 60 дітей віком від 1 до 18 років.
У відділенні працюють лікар-невролог, психолог, логопед, медсестра з масажу та інструктор ЛФК, вихователь з соціальної роботи, соціальний працівник та водій. Всі вони високопрофесійні спеціалісти, з великою відповідальністю ставляться до своєї роботи, радіють разом з батьками дітей кожному новому промовленому звукові, слову, зробленому ніжками крокові та ручками рухам. До нас, у відділення, діти приходять з великою радістю, адже тут спілкуються між собою, малюють, виготовляють вироби з пластиліну, уважно слухають читання казок, дивляться мультфільми, граються в різні ігри. За все це щиро вдячні вихователю М. І. Гризі, яка намагається, аби кожне заняття було цікавим, різноманітним і веселим. Окрім того, наші фахівці надають реабілітаційні послуги за місцем проживання лежачих, прикутих до ліжка дітей-інвалідів.
Разом з персоналом дбаємо, аби наші вихованці нічим не були обділені. На кожні свята організовуємо для них ранки, „солодкий” стіл та даруємо подарунки. Двічі на рік наші діти беруть участь у спортивно-розважальному фестивалі „Я вірю в себе”. Цьогоріч такий захід   проводився у Сваляві на День захисту дітей. До нас завітало 60 хлопчиків та дівчаток з батьками із районів області. У вересні приймали делегацію учасників Міжнародної конференції. Постійно проводимо виставки малюнків, вироби з пластиліну, вишивок, овочів, фруктів – до свята осені та писанок – до Великодня.
Чимала робота проводиться у відділенні з батьками наших вихованців, фахівці надають їм корисні консультації. Два рази на тиждень – кожного понеділка та п’ятниці дітей у відділення   підвозимо мікроавтобусом „Газель” за маршрутами Росош–Стройно – Черник–Свалява та Сасівка–Неліпино–Свалява за рахунок коштів спонсорів. Хочеться щиро подякувати всім фахівцям відділення Наталії Савіцькій, Тетяні Бомбушкар, Марії Мондок, Мар’яні Зимомрі, Марії Гризі, Марії Басараб за їх копітку роботу, витримку, порозуміння, толерантність, наполегливість, за віддачу у вихованні та допомогу дітям, за щирість та батьківську турботу про них.
Сердечно вдячні й голові райдержадміністрації Георгію Петровичу Уліганинцю, заступнику голови РДА Едіті Василівні Грабар за підтримку і допомогу в організації масових заходів, за поточний ремонт, проведений у відділенні. Слова подяки адресуємо також спонсорам, благодійникам, які постійно підтримують нас, роблять наших вихованців щасливими, радісними. Це – Михайло Григаш, Володимир Суботовський, Роман та Василь Петьовки, Андрій Гуледза, Іван Дрогобецький, Іван Сай, Грига, пастир Леонард. Бажаємо їм міцного здоров’я, родинного затишку, життєвого оптимізму, добробуту, щастя та витримки у всіх повсякденних справах.
Дорогі дітки з фізичними недоліками, але з відкритими, щирими серцями і добрими світлими душами, ми – з вами.

Наталія ХИМИНЕЦЬ, завідуюча Свалявським відділенням реабілітації дітей-інвалідів.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com