Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Хочеш змінити світ – почни з себе!

Сказав хтось, що робота дуже в вас легка,
Навіщось ви про психздоров'я   дбаєте.
І що в важкі-тяжкі хвилини для людей
Чомусь завжди ви їм допомагаєте.
Невипадкові ці слова. Адже відомо, що в листопаді відзначаємо День толерантності. А в Росошанській ЗОШ І–ІІ ступенів пройшов районний семінар практичних психологів, який провела практичний психолог школи Олена Михайлівна Голубка.
Вона постійно проводить різні тренінги, заняття, а також діагностичну, консультаційну, розвивальну роботу з учнями, батьками та вчителями.
„Ми маємо багато прав, але не маємо права порушувати права інших”, – постійно наголошує практичний психолог.
Олена Михайлівна разом з учнями зустрічала своїх колег гімном психологів. Його виконали учениці 8„б” класу Людмила Мигович, Анюта Годя, Анюта Мигович (музичне оформлення В. А. Сайлер, автор слів С. В. Пітра).
Не менш захоплюючим стало заняття „Толерантність. Вчимося бути толерантними” у 6„а” класі. Його девіз – вислів Емерсона: „Моє право розмахувати руками завершується там, де починається ніс мого сусіда”. За допомогою різних вправ („Це чудово”, „Витинанка”, „Квітка Толерантності”, „Повітряні кульки”, рухавки „Пасажир без білета”, галереї портретів „Мій образ”, роботи над віршем Л. Шафрай „Уляна-неслухняна”, „Дерева пізнання”) психолог розкрила учням поняття „толерантність”, сформувала навички толерантного спілкування, розбудила в них те, що приховано в глибині душі і про що навіть вони не здогадувалися: здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе. Завершила вона притчею „Про хлопчика і цвяхи”, якою підбила підсумок: „Не забивайте цвяхів ворожнечі, непорозуміння, жорстокості в душі людей. Будьте толерантними!”.
Хоча вчителька вперше проводила семінар і хвилювалась, але всі отримали не тільки естетичну насолоду від побаченого й почутого, а й змогли порівняти знання й досвід психолога.
Оскільки сучасному педагогу не личить працювати без новітніх технологій, то О. Голубка розробила презентацію до заняття „Вчимося бути толерантними”, в якій продемонструвала творче вирішення пізнавального та проблемного педагогічного завдання, яке постійно вирішують вчителі у процесі навчання.
На завершення семінару Олена Михайлівна побажала всім, щоб у „їхніх душах не в’янули творчості квіти”, бо психологам потрібно бути завжди на варті дитячих сердець, бо в них уже є і знання, і досвід, і надбання, і секрети, і життя для них замовляє постійно нові сюжети:
Стоп, стоп, стоп музико!
Психолог – гордо звучить!
Стоп, стоп, стоп, музико!
Психолог знає – вихід є!
Співає душа, не чуючи уже тривог:
Стоп, музико, ми тут усі свої!

Світлана Пітра, вчитель української мови та літератури Росошанської ЗОШ І–ІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com