Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Андріївські вечорниці – у Свалявській ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1   „Ой, Андрію, Андрію, даруй нам надію!”

„Ой, Андрію, Андрію, даруй нам надію!” – гучно лунало 13 грудня з вуст дівчат, учасниць Андріївських вечорниць. А відбулось календарно-обрядове дійство у Свалявській ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1. Організаторами та учасниками його була педагог-організатор Г. І. Фізер та учні. Розпочали захід ведучі Катерина Тидір та Олег Гаврилишин, які звернулися до присутніх з вітальними словами, повідомили гостям про історію свята, необхідність збереженні народних традицій, звичаїв та обрядів. Свято проходило в кімнаті-музеї, керівником якої є М. М. Янцо, яка провела екскурсію про експонати та документальні матеріали.
Прийняла вечорниці дбайлива господиня Яна Калабішка. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони беруться за приготування та випікання головного атрибута свята – калити – символа Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керує досвідчена господиня.
Не забули дівчата й про ворожіння, які перейняли від своїх бабусь та матерів: на чоботи та різні речі.
З гучною та веселою піснею „Як ішов я з Дебрецина додому” у виконанні Олександра Галеги на вечорниці завітали й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам. Хвалилися своїми небилицями. Жарти, сміх переповнювали зал.
Найурочистіший етап заходу – частування хлопців варениками. Прозвучала пісня „А мій милий вареників хоче” у виконанні Іванки Коневич та Едуарда Мельника.
Насамкінець учасники разом оглядачами урочисто виконали пісню „Про добро”, у якій переплелися національне й патріотичне, єднання поколінь, державна минувшина й сьогодення, обрядовість та евтентичність народу.
На святі були присутні: методист відділу освіти О. Г. Пилипанинець, дирекція школи та педагоги-організатори міських шкіл, Неліпинської ЗОШ І–ІІІ ступенів, Сасівської ЗОШ І–ІІ ступенів, Полянської ЗОШ І–ІІІ ступенів.
Зі словами подяки виступила О. Г. Пилипанинець, яка зауважила, що всі учасники вечорниць дотримуються традиції українського слова та рідної пісні, висловила впевненість, що з такими людьми у нас – світле майбутнє!
Великі Андріївські вечорниці продемонстрували, що сучасна молодь знає українські традиції, дотримується і поважає їх, вміє бавитися.

Надія Бунда, вчитель української мови та літератури.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com