Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 29 Січня 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Як вберегтись від грипу

Міністерство охорони здоров’я прогнозує другу хвилю спалаху грипу на початок лютого 2013 року. На теперішній час винуватцями підйому     захворювання на гострі вірусні інфекції стали аденовіруси та парагрип, які мають схожі з грипом симптоми, але менш агресивний перебіг та ускладнення. Так, у грудні в районі захворіло 410 осіб, госпіталізовані 12, з них – 7 дітей, в січні захворюваність зросла до 597 осіб, госпіталізовано 13, з них також 7 дітей.
Для попередження захворювання найефективнішою профілактикою залишається щеплення. Імунітет набувається приблизно через 45 днів після щеплення, але якщо людина в цей період все ж таки захворіла, перебіг недуги   набагато легший та значно менше післягрипозних ускладнень. Цього року на території нашої країни дозволені до використання чотири вакцини від грипу „Ваксігрип” (виробництва Франції), „Інфлувак” (виробництва Нідерландів), „Інтанза” (виробництва Франції), „Флюарікс” (виробництва Німеччини). Вартість однієї дози в аптечній мережі близько 75,00 грн. Щеплення необхідно проводити в медичному закладі.
Варто пам’ятати, що, придбавши вакцину в аптеці, (а щеплення проводиться у медичному закладі), її необхідно зберігати при температурі від +2° до +6°, тобто це побутовий холодильник. При порушенні умов зберігання якість вакцини різко погіршується і очікуваного ефекту від її застосування не буде. Тому тим, хто вирішив щепитися, необхідно продумати, як це зробити правильно.
Якщо щеплення з будь-яких причин неможливе, для посилення імунітету рекомендуються давні засоби:
1. Неспецифічна профілактика, спрямована на підвищення захисних сил організму: вживання натурального вітаміну С у відварах шипшини, квашеній капусті, цитрусові.
2. Уникати місць великого скупчення людей, обмежити участь у масових заходах.
3. У випадку захворювання в сім’ї використовувати захисну марлеву пов’язку, яку необхідно міняти кожних 4 години.
4. Дотримуватись особистої гігієни, частіше мити руки, провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання.
5. Не допускати переохолодження організму, раціонально харчуватись.

Людмила Биковська. Районна санепідемслужба.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com