Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 29 Січня 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Обережно, ожеледиця!

Серед найбільших неприємностей, які можуть підстерігати людей взимку, – це лід, сира земля та інші слизькі поверхні. І якщо для когось це закінчується синцями, забоями, то для інших – це місяці знаходження на лікарняних ліжках. Тому заходи попередження мають велике значення для запобігання травмувань.
– Наліпіть на підошви лейкопластир – це метод доступний, дешевий, але не надійний. Лейкопластир швидко відпадає.
– На період ожеледиці відмовтеся від високих підборів. Але невеликі підбори теж іноді ковзають. Що робити? З шматка гуми з рифленою поверхнею зробіть декілька насадок на підошву і за допомогою клею прикріпіть їх на найбільш небезпечні ділянки – підбори і центр стопи. Ще краще звернутися до взуттєвої майстерні, щоби зробити суцільну насадку на підбори і підошву.
– Якщо ви все-таки впали і забилися, відвідайте лікаря. Медики часто стикаються з випадками, коли пацієнти приходять з переломами через кілька днів після травми – лікувати їх набагато складніше і довше. Не займайтесь самолікуванням, а довіртеся фахівцям. Пам’ятайте, що особливо небезпечні падіння на спину і на обличчя, можна отримати струс мозку.
– Ходіть по льоду правильно: розташовуйте ногу на всю стопу, а не на її частину, корпус трохи нахиляйте вперед, не тримайте руки в кишенях, ноги трошки розслаблені, руки вільні.
– Дивіться не тільки собі під ноги, але і на оточуючих – на вас можуть впасти інші. Крім того, взимку з карнизів і дахів нерідко падають великі бурульки і стають причиною небезпечних травм.
– Намагайтеся не носити важких сумок – це додатковий фактор, який збільшує ризик травмування.
Не забувайте про техніку падіння, думайте в першу чергу про себе, а не про речі. Якщо ви підсковзнулися, відразу необхідно присісти, щоб зменшити висоту падіння. В момент падіння напружте м’язи, а, торкнувшись землі, перекотіться, зменшуючи силу удару.
– Не виходьте на вулицю в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь знижує концентрацію уваги і зменшує чутливість.
За статистикою велика кількість травмованих, замерзлих і хворих поступає в медичні заклади, в тому числі і морги, – саме внаслідок зловживання спиртним. Часто люди під хмільком відразу не можуть оцінити ступінь пошкодження від падіння, тому не звертаються по допомогу своєчасно.
– Людям похилого віку не потрібно виходити на холод і мороз без необхідності. У зрілому віці переломи найбільш небезпечні – вони тривало і тяжко зрощуються і рідко виліковуються без наслідків. Якщо на вулицю вийти необхідно, то потрібно підстрахуватися паличкою з гумовим наконечником. Не ходіть самі, ходіть там, де багато людей. У випадку падіння вас швидко побачать і нададуть допомогу.
Перша допомога при вивиху
Вивих – це стійке зміщення суглобних кінців кісток. Основними ознаками травматичного вивиху є різкий біль, зміна форми суглоба, неможливість рухів в ньому або їх обмеження.
1. Ні в якому випадку не вправляйте вивих самостійно – це може призвести до додаткового травмування.
2. Забезпечте суглобу спокій за допомогою шини або будь-яким іншим способом.
3. Прикладіть до пошкодженого місця холод. При відкритому вивиху накладіть стерильну пов’язку.
4. Якнайшвидше доставте постраждалого до лікаря – він повинен вправити вивих у перші години після травми.
Перша допомога при забоях
1. В перші дві доби прикладайте до місця забою холод, потім – тепло. Протягом   декількох   днів   дотримуйтесь щадного режиму навантаження, збільшуйте його в міру зменшення болю і набряку.
2. Змащуйте пошкоджене місце маззю від забоїв, якщо у вас немає до неї протипоказань.
Перша допомога при переломах
1. Ні в якому разі не намагайтеся самі вправляти кістки при закритому або відкритому переломах.
2. Зупиніть кровотечу, якщо вона є. При венозній і артеріальній кровотечі накладіть джгут, підклавши під нього записку, в якій вказано час його   накладання. Джгут необхідно ослабляти кожну годину, даючи крові можливість витікати з рани. При капілярній кровотечі достатньо стерильної пов’язки.
3. Забезпечте постраждалій ділянці тіла нерухомість – навіть якщо ви не впевненні, що перелом є, краще підстрахуватися. При закритому переломі шину накладайте на одяг і взуття, якщо є підозра на відкритий перелом або іншу рану – одежу необхідно розрізати і накласти чисту пов’язку.
Не стягуйте бинти занадто сильно, щоби не порушити кровообіг. Шина не повинна бути занадто короткою – фіксуйте два ближчих до перелому суглоби. При відсутності шини або підходящих для неї предметів (палиця і т. д.) постраждалу ногу можна прив’язати до здорової, а постраждалу руку підвісити на хустку, зробивши з неї кут.
4. Якнайшвидше відправте постраждалого в травмпункт або лікарню. При транспортуванні дотримуйтесь обережності, забезпечуючи потерпілому максимальний спокій.
Дотримуючись правил безпеки, ви оберігаєте себе від травмування!

Сектор охорони здоров’я райдержадміністрації.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com