Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  На захисті тварин та безпечність продуктів харчування

Управління ветмедицини в Свалявському районі в своїй роботі керується Конституцією України, Законами України „Про ветеринарну медицину”, „Про безпечність та якість харчових продуктів”, „Державну службу” та іншими нормативними документами з питань ветмедицини.
У районі налічується 29 населених пунктів, де розташовано 110 об’єктів ветеринарно-санітарного контролю, з яких 31 санаторно-оздоровчі та готельно-ресторанні заклади, що вимагають особливої уваги щодо заготівлі і зберігання сировини та продуктів харчування тваринного походження, 14 м’ясних магазинів та супермаркетів, 32 пасіки, 6 приватних ветеринарно-аптечних закладів, 2 пункти штучного осіменіння тварин та один приватний ветспеціаліст, 8   фермерських господарств, 1 продовольчий ринок, 1 м’ясопереробний цех та 2 оптові продовольчі склади.
В полі зору спеціалістів управління постійно знаходиться робота райветлікарні та її структурних підрозділів по забезпеченню стабільної епізоотичної ситуації на території району, недопущенню серед домашніх тварин хронічних інфекційних захворювань, інших хвороб тварин і птиці. на Свалявщині нараховується 5185 голів ВРХ, у тому числі 4132 корів, 8888 голів свиней, 3909 голів ДРХ.
Протягом 2012 року в районі всі планові показники протиепізоотичних та лікувально-діагностичних заходів виконано, зокрема, прищеплено проти сибірки 4536 голів ВРХ, 3013 коней та 1768 ДРХ, проти класичної чуми – 9152 свиней, проти Ньюкаслської хвороби – 60518 голів птиці, проти сказу – 5005 собак, 100 кішок та 3 ВРХ, оброблено проти фасціольозу 2040 голів ВРХ і 1518 – овець та кіз. Досліджено на гіподерматоз 5092 голів, фасціольоз – 30 ВРХ та 62 овець, на лейкоз – 4059, бруцельоз – 1319, туберкульоз – 5047 ВРХ.
На даний час в районі один неблагополучний пункт з трихінельозу вовків – це урочище Литвак с. Голубине Полянського лісництва, яке в стадії оздоровлення. З усіх інших заразних захворювань тварин район благополучний.
Спеціалісти управління провели 392 інспекторські перевірки і обстеження суб’єктів ветсаннагляду, за результатами яких накладено 55 штрафів на суму 4488 грн., видано 13 приписів, передано правоохоронним органам два матеріали, вилучено та недопущено до обігу 202,5 кг небезпечних харчових продуктів на суму 8264,2 грн.
З початку року за участі керівників РДА проведено 9 засідань ДНПК, де розглянуто питання профілактики африканської чуми свиней та затверджено „План дій при підозрі (встановленні) захворювання свиней на африканську чуму”, накладання та скасування карантинних обмежень по сказу в с. Плоске, с. Ганьковиця та прилеглих до них лісових угідь, скасування карантину по трихінельозу з лісових угідь Березниківського та Плосківського лісництв. Відбулися дві наради з питань утримання та ідентифікації сільськогосподарських тварин з головами фермерських господарств, сільських голів за участі голови та заступників РДА, начальника і спеціалістів агропромислового розвитку. Організовано семінари з питання профілактики африканської чуми свиней за участі начальника АПР та голів фермерських господарств з виїздом в ФГ „МІК”, а також ідентифікації тварин, сказу та трихінельозу.
Під особливим контролем є забезпечення протиепізоотичних заходів з   допущення та розповсюдження на території району збудника африканської чуми свиней. На даний час на Свалявщині нараховується 8,888 тис. свиней, з яких в 172 фермерських господарствах. Всі господарства з розведення і вирощування свиней переведено на закритий режим роботи, встановлено постійно діючі дезбар’єри та дезкилимки, проводиться дезінфекція, дезінсекція та дератизація приміщень, є в достатній кількості деззасоби. З різних причин з 6 зареєстрованих на початку року свиней ліквідовано в 4 господарствах. На даний час свині утримують у ФГ „МІК” та ФГ „Шнельцер і К”. З початку року в районі щеплено проти класичної чуми 7,5 тис. гол., вакциновано 9,152 тис. голів, з яких 535 – в господарствах з розведення свиней.
Питання роботи ветеринарної служби постійно висвітлюється в засобах масової інформації, а саме: 16 публікацій в районній газеті та на сайті райдержадміністрації, 2 – в журналі „Здоров’я тварин та ліки”. Спеціалісти ветслужби району прочитали 24 лекції серед населення, провели 4 семінари-навчання серед ветеринарних спеціалістів за участі представників обласної державної ветеринарної служби, РДА та відділу агропромислового розвитку.
У районі проведено інвентаризацію всього поголів’я ВРХ. З наявних на 01.01.2012 року у фізичних осіб 4888 голів ідентифіковано 3432, або 70,3%. У господарствах району ідентифіковано ВРХ та все доросле поголів’я свиней, овець та коней.
З метою профілактики сказу диких тварин, зокрема червоної лисиці, в грудні 2012 року проведено пероральну вакцинацію в лісових угіддях району шляхом розкидання за допомогою літака.
Забезпечено виконання завдань з моніторингу захворювань усіх видів сільськогосподарських тварин та птиці.

Управління ветмедицини.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com