Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 20 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  28.05.2009

Зробити для району те,   що необхідно його людям

Доля кожному з нас дає шанс спробувати себе в якій-небудь важливій справі. Уважний і сміливий старається його не упустити, а випробувати свої знання, талант, вміння, силу характеру задля зміни життя на краще.
Буває більше – доля стає фортуною і пропонує бути керівником найвищого рангу в районі. Скажете, – цікаво. Але й відповідально, бо мудрий спитає себе: „Що я можу зробити для району та всіх його людей?”. І якщо знайде позитивну відповідь, то погодиться на цю роботу.


Можливо, таке запитання виникало і в І. І. Ланьо, коли майже півроку тому він дав згоду на виконання обов’язків голови Свалявської РДА і, напевне, була в нього незаперечна віра в свої сили. Бо, незважаючи на економічну кризу, наш район таки має позитивні результати в різних аспектах діяльності. Наприклад, у березні цього року в інтерв’ю районній газеті І. І. Ланьо говорив про успішний соціально-економічний розвиток та акцентував на головних діях виконавчої влади в кризовий період. Водночас не обминав проблем, які хвилюють і на вирішення яких зосереджено увагу. Сьогодні у нас знову виникли запитання, з якими звертаємось до І. І. ЛАНЬО – в. о. голови Свалявської РДА.

– Шановний Іване Івановичу, цікаво, як працює район зараз?
–І надалі успішно виконуються завдання соціально-економічного розвитку, забезпечуються надходження податків, зборів та платежів до бюджетів усіх рівнів.
Скажу конкретніше: за січень–квітень спостерігається ріст обсягів реалізації промислової продукції. Підприємства основного кола реалізували виробів на 56,2 млн. грн., що на 18,4 відсотка більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Приріст досягнуто підприємствами харчової промисловості, виробництв хімічного, електричного й електронного устаткування. Зокрема, збільшили за цей період обсяг реалізованої продукції, порівняно з минулим роком, ТОВ „Грифсканд-Свалява”, ТОВ „Форшнер. Україна”, ТОВ „М. І. С. Україна”, ТОВ „Аква-Поляна”, ТОВ „Маргіт”,   ТОВ „Плосківський завод мінеральних вод”. Харчова промисловість залишається провідною галуззю в районі. Частка реалізованої продукції виробників мінеральних вод склала 62,3 відсотка від загального обсягу реалізації і 99,5% реалізованої продукції харчової промисловості. Мають позитивні результати в праці й сільгоспвиробники.
За чотири місяці також зросли й надходження до бюджетів усіх рівнів. До зведеного мобілізовано 18,5 млн. грн. податків і зборів, що на 14,9% більше, ніж за аналогічний період 2008 року, до державного – 8,2 млн. грн., що складає 105,6 відсотка розрахункової бази, додатково надійшло 434,6 тис. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року ріст цього показника складає 924,1 тис. грн., або 112,7%. Збільшився і загальний фонд місцевих бюджетів на 7,9 млн. грн., що становить 123,1% до запланованого. Рівень його   виконання порівняно з минулим роком становить 123,4 відсотка, що на 1,5 млн. грн. більше. За чотири місяці додалось до загального фонду районного бюджету 4 млн. грн., що на 23,1 відсотка більше запланованого.
Забезпечено за січень–квітень власні надходження до Пенсійного фонду. У його бюджет надійшло 17,3 млн. грн., що більше на 9,1% планових обсягів та на 8,2 відсотка до відповідного періоду минулого року. Але тут даються взнаки борги. У загальній сумі 543,4 тис. грн. (70%) – це борг перед Пенсійним фондом підприємств, яких визнано банкрутами.
Як позитивний приклад – введення в експлуатацію житла, що становить 5,3 тисячі квадратних метрів загальної площі, тобто у 3,9 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. Обсяг інвестицій у житлове будівництв, за попередніми даними, складатиме 20,1 млн. грн., або у 4,9 раза більше, ніж торік у перші чотири місяці.
Відрадно, що з початку цього року введено в експлуатацію 7
об’єктів соціального призначення, завод металоконструкцій ПП   фірми „Полата”, а також завершено будівництво водозабору питної води та встановлено нову сучасну лінію з розливу   джерельної води на заводі "Поляна квасова". За січень–квітень створено 245 нових робочих місць, зберігається тенденція до зростання середньомісячної заробітної плати.
Та буду об’єктивним – є й проблеми. Зокрема, 9 промислових підприємств району знизили обсяги реалізації продукції, хоч виникло це за об’єктивних причин. Невдовольняє нас, наприклад, і невиконання окремими сільськими радами місцевих бюджетів.   Словом, є чимало гострих питань, проаналізувавши які, буде вжито відповідних заходів.
Я намагаюся наводити якомога менше цифр, бо вони не так переконують і надихають людей, як конкретні приклади зробленого, від чого всім стає жити легше і краще. Приміром, колись повідомлялося, що району було виділено мільйон гривень на будівництво доріг. А тепер люди запитують... (уже мене, а не тих, хто був тоді при владі), де ті дороги або мільйон. Тому я – за прозорість і реальність справ, на які витрачаються гроші.
Але ще необхідно їх (кошти) мати, за які можна для району зробити найважливіше.
–А що найважливіше для району? До речі, кажуть, що ви маєте талант переконувати високопосадовців у доцільності фінансування саме Свалявської інфраструктури і, в результаті, до нас, у район, надходять солідні гроші. Якщо це так, то на що вони будуть використані?
–Найважливішим вважаю те, що зв’язано з життям людей, – дитсадок, школа, лікарня, робоче місце кожного, а також дороги. Справді, нам вдається тісно співпрацювати з обласною адміністрацією, її фінансовим управлінням, вищими владними структурами, залучати ряд інвесторів, які охоче виділяють гроші на конкретні і важливі справи в районі. Тобто всі ті справи, що мають відповідні програми. У результаті уже збудовано дорогу в Голубиному по вулиці Цоклановиці, замінено старі на нові вікна в Голубинській школі, відновлено роботу дитсадка в Ганьковиці, створено додаткову групу в яслах-дитсадку Плоского... На черзі – асфальтування доріг в Росошах на вулиці Молодіжній, Неліпині, на Бистрий у Сваляві (Достоєвського)...
–Отже, всі дороги ведуть до школи або церкви...
–Не тільки дороги. Район отримав значне фінансування, наприклад, на спорудження їдальні в Неліпинській школі – 636 тисяч гривень, на будівництво доріг в районі – 700 тис. грн., на рентген-кабінет у райлікарні – близько 1 млн. грн., для закупівлі шиферу на перекриття даху станції переливання крові райлікарні виділив 200 тисяч гривень І. І. Балога...
–А як перевірятиметься виконання робіт? Чи не підуть гроші в чиюсь власну кишеню?
–Для цього створено спеціальні комісії, які, крім ефективного використання коштів, контролюватимуть і якість робіт. До складу їх ввійшли високопрофесійні спеціалісти, а очолюють – заступники голови РДА.
–Які проблеми хвилюють вас найбільше?
–Їх чимало. Та найскладніші – так звані земельні: сусід із сусідом сперечається за межу, сільські ради з міською та районною за розмежування територій, підприємці з місцевими органами влади... Складається враження, що група амбітних осіб присвоїла собі монопольне право розпоряджатися і землею, й   надрами, й лісами, й ріками. Їм байдуже, що щедрі дари природи мають загальнодержавну цінність і знаходяться під охороною.
–А що найбільше приносить вам віддушину, як кажуть, гріє серце?
–Приємно, що Свалявщина славиться високим рівнем самодіяльної художньої творчості. Ось і днями це було продемонстровано на районному звітному концерті, який, до речі, доповнювали прекрасні виставки робіт художників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
–На цій приємній ноті хотілось би побажати вам успіхів у роботі, у прагненні зробити для району те, що необхідно його людям.

                            Ганна ГЕШТЕНЬ. 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com