Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Рідне слово моє, не мовчи

Наша мова прекрасна і барвиста, мов дощова веселка. Скільки в ній чарівних звуків, животворного трепету й полум’я! Скільки лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними предками.
Не можна ходити по землі, не зачаровуючись виплеканою віками рідною мовою. Тому щорічно, 21-го лютого, відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною великої нації, посіяти зерна любові до рідної мови.
Приємно відзначити, що саме в цей знаменний день у Неліпинській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів на належному рівні було проведено це свято. А організувала його на належному професійному рівні голова районного методоб’єднання вчителів української мови та літератури Нелія Степанівна Воронич.
Запрошені відвідали урок у 5 класі на тему „Написання слів іншомовного походження”, а також позакласний захід „Рідне слово моє, не мовчи!”.
Заняття проходило з використанням інноваційних технологій. Н. С. Воронич вкотре показала свою професійну компетентність і вміння знаходити індивідуальний підхід до учнів. Учителька дотримувалась принципу доступності, систематичності та послідовності.
Приємно відзначити, що спілкування між вихованцями та наставником було партнерським і відбувалося у формі дружньої бесіди, що забезпечило позитивну атмосферу уроку.
Позакласний захід присвячено одній із найактуальніших проблем сьогодення – любові до рідної мови та збереження її для нащадків.
Виплеканим поетичним словом учні доводили значимість порушеної проблеми. Присутні мали змогу почути українські прислів’я, приказки, образні порівняння, загадки та пісні, збагатити свої пізнавальні й духовні потреби.
Свято закінчилось, але мова хай набирає сили і ваги, хай озивається в   серцях українців.
Звучи, моя мово, гордо і чисто! Лети над Землею крилато, милуй душі і звеселяй серця! Ти достойна того, щоб тебе слухав увесь світ!

Марія Данайканич,учитель української мови та літератури Неліпинської ЗОШ І–ІІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com