Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Сім’я – це щастя, щастя – це сім’я

Кожна дитина має право на щасливе дитинство, на батьківську любов і турботу. Проте, на жаль, у нашому такому складному, а часом жорстокому   житті   багато   дітей позбавлені такого права. Тільки уявіть собі, що відчуває маленька людина, від якої відмовились батьки?! Правда ж, без відчуття болі уявити цього неможливо?! А скільки саме таких покинутих, хлопчиків і дівчаток, живуть в дитячому будинку-інтернаті, зі смутком проводжаючи поглядом кожного дорослого, який завітав до них. Їм так хочеться тепла, любові, і не однієї виховательської на усіх, а кожному окремо, і щоб знати, що люблять саме тебе.
Кожна дитина (незалежно від віку й статі) , своїми гарненькими, маленькими оченятами шукає маму, яка б зігріла, пригорнула, поцілувала. Адже   маленькій   людині, надзвичайно важлива турбота про неї дорослих: батьків,   братів і сестер, бабусі й дідуся...Специфіка виховання дитини в родині полягає в тому, що її особистість формується серед людей, які її люблять і створюють простір для зростання. Саме в родині беруть початок норми поведінки, трудові навички, тобто усі ті якості, які згодом становитимуть сутність людини.
Практично кожна дитина, яка сьогодні виховується в інтернатному закладі, мріє про сім’ю, незважаючи на те, що в державних закладах отримує цілком нормальні соціальні послуги. Зрозуміло, що дитина повинна зростати у сім’ї, але коли це неможливо, то альтернативою біологічній родині може стати прийомна сім’я чи будинок сімейного типу.
На сьогодні в нашій державі існують різні форми влаштування   дитини, яка за певних   обставин залишилась без батьківської опіки: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, державні установи для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Розвиток   сімейних форм виховання визначений пріоритетним напрямком державної політики стосовно дитинства.
Опіка і піклування встановлюється для виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби чи з інших причин залишились без батьківського піклування, а також для захисту   особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.
Прийомна сім'я – сім'я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, що перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість малят не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.
Саме влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в вище зазначені форми сімейного виховання, замість передачі їх до інтернатів, є найбільш ефективним. Адже лише сім'я є природнім середовищем для належного розвитку дитини, особливо, якщо вона пережила кризу, пов'язану з втратою рідних – матері і батька. Адже кожна дитина має право на проживання в сім'ї.
Шановні жителі Свалявського району!
Хотілося б сказати всім, хто має велике серце, сили і бажання поділитися любов’ю з осиротілою дитиною,   прийміть   її   у родину і зробіть щасливою...
Детальну інформацію щодо створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу можна отримати за адресою: м. Свалява, вул. Головна, 1,   каб. 112 (понеділок–п’ятниця з 9.00–18.00), Свалявський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Еріка Лавренюк, провідний спеціаліст Свалявського районного   центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.  

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com