Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 05 Грудень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  22 березня – Всесвітній день води

Вода – це життя

22 березня у всьому світі відзначають Всесвітній день води. Резолюцію про святкування Всесвітнього дня води прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у 1992 році. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття та розробила спеціальну Програму дій на XXI століття, яка дала б змогу забезпечити кожною жителя нашої планета чистою питною водою. В попередні роки святкування Дня води проходило під гаслами: „Турбота про водні ресурси – справа кожного”. „Вода світу: чи її достатньо”, „Підземні води – невидимий ресурс”, „Кожен живе нижче – за течією”, „Вода для майбутнього”, „Спільні води – спільні дії”, „Вода та катастрофи”, ”Вода та продовольча безпека”, „Вода для життя”, „Вода для здоров’я”. 2013 рік проходить під гаслом: „Співпраця: основи глобальних водних цілей”.
Забруднення в наш час стало всесвітнім лихом і зараз майже у всіх країнах виникає проблема відсутності достатньої кількості чистої води, оскільки повна заміна води в атмосфері здійснюється через 9 днів, річкова вода – у середньому   20 разів на рік, а для повної заміни підземних вод необхідно не менше 8 тис. років. Ми будуємо міста біля води, відпочиваємо біля води, ми використовуємо її у виробництві. Наша економіка побудована на використанні води, і продукція, яку ми купуємо. так чи інакше складається з води. Без води, що оточує нас, бурхливої течії річок, струменю води в крані на кухні   – наше життя було б неможливим.
На даний чає в цілому світі обсяги використання води перевищують обсяги її відновлення. Вода,   річки, потічки...
Велику увагу працівники управління приділяють вїдновленню джерел та впорядкуванню витоків малих річок та потічків. За 20І2 рік працівниками дільниці гірських річок спільно із працівникамн лісового господарства та сільськими громадами було відновлено та впорядковано витік р. В. Пінія вище с. Родникової Гути та р. Дусинка біля с. Росош. В 2013 році працівники дільниці гірських річок планують спільно з працівниками лісового господарства відновити джерело в Родниковій Гуті урочище Копани.
Ми маємо пам’ятати, що збереження і відродження річок, потічків – це запорука національної безпеки країни. Адже у річкових басейнах формується основна частина доступних до використання водних ресурсів, а проблема води – це проблема збереження здоров’я закарпатців сьогодні, їх виживання в майбутньому.

Михайло МІКУЛАНІНЕЦЬ. Начальник Мукачівського МУВГ.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com