Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Неділя, 26 Січня 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Туберкульоз – виліковний

Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Починаючи з 90-их рр. ХХ століття, помітно зросла розповсюдженість цього захворювання у всьому світі. Третина населення земної кулі інфікована туберкульозною паличкою.
Туберкульоз – небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією туберкульозу, яка є надзвичайно стійка в зовнішньому середовищі. Вона не боїться ні холоду, ні нетривалого впливу високих температур. У вуличному пилу мікобактерії зберігаються близько двох тижнів, на сторінках літератури і предметах близько трьох місяців. На пасовищах і в грунті, забруднених хворими на туберкульоз тваринами, паличка може зберігатися від кількох місяців до 3-9 років. В умовах низьких температур збудник ще більш стійкий. Пряме сонячне проміння вбиває мікобактерії влітку за 60 хвилин, взимку – за 2 години, ультрафіолетове опромінення за 2–3 хвилини. При кип’ятінні загибель збудника відбувається за кілька хвилин.
Основне джерело інфекції – це хворі на заразну форму туберкульозу, які виділяють у повітря велику кількість мікобактерій при чханні, кашлі, розмові. Основними шляхами інфікування є: повітряний, харчовий, контактний
Найбільш загрозливим при туберкульозі повітряний шлях, який становить до 90% випадків. Зараження хворобою відбувається при вдиханні повітря, що містить часточки пилу із збудником туберкульозу. Частіше розвивається у осіб з ослабленим імунітетом, що є наслідком залежності від вживання наркотиків, алкоголю, а також паління, тривалої відсутності нормального харчування, стресів та перевтоми, різноманітних захворювань (ВІЛ/СНІД). До значного поширення туберкульозу призводить пізнє його виявлення та, як наслідок, несвоєчасно почате лікування. відмова хворого від лікування, незавершення курсу терапії (особливо на амбулаторному етапі).
Запорукою успішного лікування туберкульозу є тісна співпраця лікаря та пацієнта.
Захворювання може маскуватися під різні хвороби, однак є декілька ознак, які дозволяють запідозрити його. До них належать постійна немотивована слабкість, підвищена втомлюваність, погіршення або відсутність апетиту,   втрата ваги, тривала лихоманка, пітливість (переважно вночі), тривалий кашель більше трьох тижнів, задишка, кровохаркання.
Туберкульоз можна вилікувати, якщо його виявлено на ранній стадії,   своєчасно розпочато і завершено комплексне лікування.
Як вчасно виявити туберкульоз? Для діагностики проводиться рентгенографія грудної клітки та аналіз мокротиння на наявність у ньому мікобактерій туберкульозу. Серед дітей та підлітків методом раннього виявлення захворювання є туберкулінодіагностика, тобто проба Манту. Вона проводиться з дванадцятимісячного віку і систематично один раз на рік, незалежно від попереднього результату. Правильно поставлений діагноз – це запорука успішного одужання і попередження непотрібних помилок. Захворіти може кожен. Вчасне обстеження може врятувати життя.

Агнеса МАЛЯР, райфтизіатр.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com