Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  2013 – рік   дитячої творчості в Україні

Позашкільна освіта – найкращий засіб зайняти дітей корисною справою

„Творче натхнення – це справжня людська потреба,
в якій особистість знаходить щастя.
Переживаючи духовне задоволення від того,
що створює, людина по-справжньому відчуває, що вона живе”.
В. Сухомлинський.

Творчий початок народжує в дитини живу фантазію, уяву. Творче начало в людині – це завжди прагнення йти вперед, до кращого, до прогресу, до досконалості і, звичайно, до прекрасного в найвищому і широкому смислі цього поняття. У наш час люди все більше усвідомлюють, що саме творчість є найважливішою складовою творчого успіху. Здатність творити можна розвинути. Адже всі люди від народження талановиті. Допомогти розкритися здібностям, закладеним природою в кожній дитині, і дати можливість розвинутися її таланту, є завданням і метою кожного педагога.
Свій острівець,   де розкривають таланти,   знайшли маленькі майстри у районному Будинку школярів. Тут завжди вислухають і зрозуміють, порадять і підтримають, оточать увагою, зігріють добрим словом, примножать щастя перемоги. Перемоги деколи і незначної, але такої важливої для маленької особистості.  
Під керівництвом мудрих, знаючих, люблячих педагогів діти та учнівська молодь поринають у світ мистецтва й пізнання, знаходять нових друзів, набувають лідерських якостей, наближають горизонти майбутньої омріяної професії. Дитячій творчості немає меж, дай тільки можливість творити. Свої здібності наші вихованці розвивають у гуртках „Юний художник”, „Різьблення по дереву”, „Бісероплетіння”, „Народна творчість”, „Виготовлення сувенірів”, „Дизайн”, „В’язання гачком”, гуртках – вокальних та основ інформатики.
Наші зірочки, називаємо своїх вихованців, бо задатки, як порох: щоб запалити, потрібна іскра, як говорив   В. Сухомлинськиий. Свої творчі надбання гуртківці мають змогу продемонструвати на обласних конкурсах та виставках. Вже стало традицією проведення у нашому закладі районних етапів Всеукраїнських творчих конкурсів. Понад 200 експонатів з усіх шкіл району було представлено на виставці „Знай і люби свій край”,   із захопленням спостерігаємо за юними майстрами писанкарства на районному конкурсі „Воскресни, писанко!”. Своїми перемогами вихованці щороку радують своїх наставників. Юні дизайнери Діана Вербещук та Дмитро Малихін стали призерами обласного конкурсу „Зимові фантазії-2012”, вихованці гуртка комп’юторна грамотність Роман Гештень, Артур Русин – переможці обласного конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій, справжні майстрині Діана Галієва, Діана Козмович, Євгенія Гарпаш, Діана Вербещук, Олександра Череньова – переможці конкурсу „Майбутній кутюр’є”. А ще   у копилці наших здобутків – перемоги в обласних змаганнях з туризму (керівник М. І. Бучмей), авіамодельного спорту (керівник В. А. Крещук), обласних виставках „Місто орігамі”, „Золота осінь” (керівники Н. В. Гриценко, Т. В. Пецкар).
Творчу діяльність дітей   намагаємось розвивати у різних напрямках. Так, свої технічні навички мають можливість реалізувати учні   Керецьківської ЗОШ І–ІІІ ступенів в гуртку авіамоделістів. Хлопцям, які під керівництвом свого наставника В. А. Крещук створюють літаючі моделі, позаздрить кожний, а дехто згадує, як відвідував цей гурток у колишньому Будинку піонерів,   у далекому 1977 році. Саме тоді почалась наша історія. Хочеться згадати таких прекрасних наставників, які розпочинали тут справу, як К. М. Гринько, М. В. Добрик, М. Е. Мацалик, К. Р. Марко, Г. М. Молнар, В. П. Цанько, О. І. Середа, О. М. Груша. І згадати також, як гучно гудів вулик з дітьми у центрі міста. У цьому затишному, просторому закладі завжди панували натхнення, творчість, успіх.
Від усього колективу хочу висловити думку: у суспільства є надія на майбутнє, якщо дорослі переймаються проблемами дітей і прагнуть підтримувати дитячу творчість, розуміючи, що в цю галузь треба вкладати більше коштів, ніж у будь-яку іншу. Тож давайте робити кроки назустріч таланту, молодості, майбутньому нашої держави, щоб Рік дитячої творчості в Україні продовжився ще   на багато-багато років.

Жанна Ярчич, директор районного Будинку школярів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com