Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  24.04.2013


«Шлях у доросле життя: зроби його безпечним»
під таким гаслом пройшли групові заходи   в школах Свалявського району присвячені   протидії торгівлі людьми – проведені   кампанією А 21 за сприяння   Свалявського РЦ СССДМ.


Проблему торгівлі людьми раніше пов’язували тільки з жінками. Однак, зараз масштаби ще більші і ми вже говоримо про торгівлю людьми з метою примусової праці, де використовують як чоловіків, так і жінок порівну. Далеко невтішним є те, що збільшується кількість потерпілих від цієї проблеми дітей. За результатами досліджень Міжнародної організації міграцій,   39% потерпілих дітей використовуються для жебракування, 36% – для сексуальної експлуатації, 16% — примусова праця, 9% — дитяча порнографія. 99% у сексуальній експлуатації – це жінки. Країни призначення – це 66 деражав світу, з них 24 – країни Європейського Союзу. 63% постраждалих були направлені у Туреччину, Росію і Польщу. Останнім часом Україна теж стає країною призначення. У нас потерпілими часто є громадяни Молдови – 73%, а також жителі центральноазіатських країн — 19%.

За 2010-2012 роки в основному країнами призначення осіб, які є постраждалими від торгівлі людьми є країни Східної Європи, а також Росія. В основному, вербують наших співвітчизниць із малозабезпечених сімей, а також осіб, які перебувають у складному матеріальному становищі. Вивіз дівчат здійснюють, в основному, українські вербувальники. Часто – це мешканці Закарпатської області. За останні роки відділом задокументовано кілька груп осіб, які займалися вербуванням та організацією перевезення людей за кордон. Як правило, у цьому беруть участь люди, які вже мали проблеми із порушенням закону. Часто постраждалими від торгівлі людьми стають особи з малозабезпечених сімей, з неповних сімей, ті, хто шукає заробітку і у відчаї погоджується на такий крок. Людина в таких умовах щось вирішує, а потім, потрапивши закордон, опиняється у ситуації, коли зарадити вже важко: без документів, без грошей, потерпаючи від фізичного насильства навряд чи вдасться самотужки вичерпати проблему Прослідковується тенденція щодо вивезення закарпатських дівчат до Російської Федерації. Спочатку їм пропонують заробіток у Москві, а потім відбирають документи і використовують для отримання прибутку, часто застосовуючи при цьому фізичну силу.

Що ж це таке – «торгівля людьми»?

          Це злочин – викрадення та продаж людей з метою їх економічної та /або сексуальної експлуатації. Часто ті, хто постраждали вна¬слідок торгівлі людьми, були піддані фізичному та психо¬логічному насильству,   були позбавлені свободи пересування,   відчули   на   собі погрози, ґвалтування та викрадення,   їх   примушували   виконувати певну   роботу   за низьку платню або зовсім без неї.

Хто може стати жертвою торгівців людьми?

Жінки та чоловіки, діти різного віку, со¬ціального статусу, національності, віроспо¬відання .
Як же відбувається вербування людей?

Існує багато способів введення людей в оману:
• злочинці можуть діяти через приватні агенції з працевлаштування, туристичні фірми, фірми шоу-бізнесу та   шлюбні агенції;
• вони дають неправдиві оголошення в газе¬тах та на дошках оголошень;
вони звертаються з пропозиціями праці просто на вулицях, базарах,   дискотеках;
вони можуть бути як незнайомими, так і добре знайомими вам людьми;
• при вербуванні неповнолітніх злочинці мо¬жуть пропонувати виїзд по неправдивих документах.
Що ж може допомогти вам, попередити про небезпеку, зберегти здоров'я, свободу і життя?                        
Якщо вам пропонують поїхати за кордон
працювати, вчитися, відпочивати, брати участь у міжнародних молодіжних програмах   і ви вже наважились на цю поїздку, не поспішайте сказати «так».
        Дізнайтеся про можливі негативні наслідки та певні правила безпеки.
Пам’ятайте!
Свій паспорт не віддавайте нікому.
Підготуйте та тримайте при собі адре¬си і телефони Посольства та Консульства   України у державі, до якої ви зібрались.

Знайдіть телефони   громадських   організацій,   що працюють   у сфері   протидії   торгівлі   людьми   або   допомагають   мігрантам в   цій   країні.

Варто дізнатися краще про країну, до якої виїжджаєте, її закони та традиції.

Знання іноземних мов значно полегшить ваше перебування за кордоном.
Для того, щоб зробити правильний вибір та остаточно зважитися на виїзд, зберіть повну інформацію; зверніться за консультацією до психологів, юристів, в державні та громадські організації; зважте на поради ваших рідних та близьких, яким ви довіряєте.

        Якщо ж ви зробили остаточний вибір на користь поїздки, пам’ятайте кілька важливих правил та дотримуйтеся їх:
• зверніться до Посольства або Консульства країни, до якої збираєтесь по¬їхати, перевірте, яку саме візу потрібно оформити для праці, навчання, проживан¬ня, одруження;

• обов'язково зберіть та тримайте при собі усі необхідні для подорожі до¬кументи. Зробіть їх копії для себе та залиште такі копії рідним. Не дозво¬ляйте планувати свою поїздку та її де¬талі без своєї участі;
пам'ятайте, що для працевлаштування за кордоном потрібно укласти угоду з праце¬давцем ще на території України. Контракт має бути написаним зрозумілою вам мовою і містити докладну інформацію про умови, місце та терміни майбутньої праці,   заробітню плату за неї та умови виплати.
залиште вдома для своїх рідних адре¬су та іншу інформацію щодо місця, де збира¬єтесь навчатись, працювати, проживати;
залиште   їм також копію вашого   закордонного паспорту.    
Отримати   консультації   у   м. Свалява   можна за адресою вул. Головна каб. 112 У СВАЛЯВСЬКОМУ РАЙОННОМУ   ЦЕНТРІ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ   ТА МОЛОДІ ТА У ФАХІВЦІВ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ.                                                              

Фахівець з соціальної роботи   Маровді В.В.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com