Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 14 Листопад 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Полянська дитяча школа мистецтв – кузня мистецьких талантів

Полянська ДШМ займається розвитком музично-творчих здібностей обдарованих дітей та виявленням інтелектуальної, художньої, емоційної, творчої діяльності в єдиному комплексі, який включає в себе розвиток інтелекту музичних, виконавських та музично-творчих здібностей. Це дає можливість розвинути в учнів повагу до народних звичаїв, традицій, національних цінностей, задоволення потреб в професійному самовизначенні й творчій самореалізації.
Декілька фактів з історії створення Полянської ДШМ.
У 1998 році при Полянській ЗОШ, за потребою жителів села та сусідніх населених пунктів, було створено філіал Свалявської дитячої музичної школи. А вже через два роки заклад працював, як самостійна Полянська музична школа. На базі Голубинської ЗОШ запрацював філіал Полянської ДМШ, для того щоб діти мали змогу навчатись грі на різних музичних інструментах. Отже, тепер учням не треба було добиратись до міста. На той час директором школи була Лариса Іванівна Варга, яка налагодила   співпрацю між колективом музичної школи та дирекцією загальноосвітніх закладів. Це дало змогу краще організувати роботу навчального процесу вихованців. Спільна робота допомогла виявити обдарованих та талановитих дітей, які навчалися в школах. У 2000 році в Полянській музичній школі відкриваються клас образотворчого мистецтва та хореографії (керівник О. Й. Скакун). Завдяки цьому заклад було перейменовано в Полянську дитячу школу мистецтв. Статус школи надавав дітям широкий спектр навчального процесу: розвиватися по різних мистецьких напрямках. На посаду директора в 2003 році була призначена Світлана Іванівна Коробова – неординарна особистість, яка стала гідним керівником, прекрасною господинею, яка дбає про своїх учнів та викладачів.
Педагогічний колектив школи сумлінно, творчо, з великою любов’ю ставиться до дітей і тієї справи, якій вони себе присвятили.
Учні мають змогу навчатися гри на таких музичних інструментах, як баян, акордеон, скрипка, домра, гітара, фортепіано, флейта, займатися хореографією та образотворчим мистецтвом. У подальшій перспективі керівництво школи планує відкрити   театральний клас, щоб вихованці мали змогу розвинути свої артистичні здібності.
Підсумком роботи 2012–2013 років стала участь учнів у конкурсах та музично-теоретичних олімпіадах, які проводились   згідно наказу обласного управління культури.
У ІІ турі конкурсу учнів молодших класів брали участь з фортепіано другокласниці   Марія Бургер   (викл. Н. А. Годя.), Габріела Пехньо (викл. Н. А. Годя) В’чеслав Стегура (викл. Н. А. Годя ). Вони зайняли третє місце. таке ж місце посіла четвертокласниця Вікторія Різак (О. М. Шипович), четвертокласниця Юліана Безик (викл. Г. І. Шипович) була учасницею ІІІ туру у грі на флейті і здобула переш місце.
У І турі конкурсу учнівських ансамблів народних інструментів взяли участь:. Олександра Туряниця – 4 клас, Світлана Лізанець – 3 клас, Вікторія Шимон – 3 клас (викл. Т. І. Софілканич) – І місце. Оксана Лебович – 4 клас, Андрій Хваста – 4 клас, Андрій Чокнаді – 2 клас (викл. І. В. Гавран І. В.) – ІІ місце, Олена   Каштан – 3 клас, Тетяна Кобулей– 5 клас, Рената Пічкар – 6 клас (викл.Сабов М.О.) – І місце.
  В ІІ турі обласної музично-теоретичної олімпіади учнів старших класів шкіл естетичного виховання брали участь: Рената Пічкар – 6 клас (акордеон), Тетяна Кобулей – 5 клас (акордеон), Ірина Динис – 8 клас – ІІ місце з фортепіано   музичної літератури (викладачі з музично-теоретичних дисциплін М. І. Гісем та Н. В. Стегура).
В І турі струнних та камерних ансамблів брали участь струнний ансамбль (викладач Н. О. Кобулей) – ІІ місце.
Окрасою кожного концерту в школі та районі є виступ учнів по класу хореографії. В школі активно працюють колективи: хор та вокальний ансамбль (викл. Н. В. Стегура), ансамбль баяністів та акордеоністів (викл. С. І. Коробова), фольклорний ансамбль (викл. М. О. Сабов).
Клас образотворчого мистецтва охоплює талановитих дітей, які вивчають рисунок, живопис, ліпку, композицію, народно-прикладне мистецтво. Учні є постійними переможцями та учасниками Всеукраїнського конкурсу „Податки очима дітей”, конкурсу учнівської творчості, присвяченій творчості Т. Г. Шевченка, та конкурсу   учнів образотворчого мистецтва шкіл естетичного виховання „Легенди Карпат”.
Хочеться відзначити постійну співпрацю та підтримку Полянського сільського голови Івана Івановича Дрогобецького, завдяки чому було зроблено поточний ремонт в школі, закуплено акордеон для учнів. Сприяє тому, щоб учні дитячої школи мистецтв мали змогу брати участь у конкурсах, відвідали концерти, які проводяться за межами району, надаючи транспорт.
Викладач образотворчого мистецтва Віталій Карлович Дорош, який також є головою районної Спілки художників „Арт–Свалява”, розробив мистецький витвір, який став емблемою школи – це скрипічний ключ, на якому зображено елементи різних музичних інструментів. Вона стала візитною карткою, що відображає сутність навчального процесу в школі мистецтв, яка об’єднує різні мистецькі напрямки роботи.
 
Ірина Гавран.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com