Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Переможниця Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови – із Сваляви

У наш район надійшла приємна новина, яка робить честь усій Свалявщині і, зокрема, ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3, а в ній – вчителю німецької мови Катерині Іванівні Фодор, учениця якої, 11-класниця Жаклін Варга цьогоріч стала третьою переможницею Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови, пропустивши вперед двох гімназистів спеціалізованого навчального закладу із поглибленим вивченням названого предмета. Перед цим тріумфально завершились для Жаклін олімпіади з німецької мови як районні, так і обласні. І не тільки нинішнього року, минулого також вона була абсолютною переможницею цього рівня змагань. До речі, друге місце зайняла дівчина цьогоріч на обласній олімпіаді із англійської мови. Не дивно, бо в школі паралельно вивчає три іноземні мови – німецьку, англійську та французьку. Думається, не за прагматичної мети – „хто володіє мовами, той володіє світом”, а з природних задатків. Кожна дитина по-своєму неповторна. Хтось здібний до музики, образотворчого мистецтва, художньої творчості, хтось – до математики, історії... Скільки людей – стільки й талантів. Проте розвиток їх залежить, крім власних особливостей, ще й від соціального оточення, сім’ї, школи. І, напевне, у випадку з Жаклін Варгою немалу роль відіграють її батьки, ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3, вчителі іноземних мов і, зокрема, К. І. Федор, яка її навчає від першого класу. Тож за ім’ям здібної учениці, переможниці Всеукраїнської учнівської олімпіади – ім’я педагога, котрий її готував, вкладав свої знання, досвід.
Принагідно завітала до школи, познайомилась з ними обома і послухала цікаву розповідь Жаклін про свої вподобання, наполегливі змагання з найсильнішими знавцями улюбленого предмета та враження від побаченого у Білій Церкві, де проходила Всеукраїнська учнівська олімпіада з німецької мови.
–З дитинства німецька мова була частиною мого життя, – розповідає Ж. Варга. – Але більш серйозно почала її вивчати у третьому–четвертому класах. Займалася додатково як з репетиторами, так і самостійно. Тепер не можу навіть уявити собі й дня без того, щоб не почитати що-небудь німецькою чи просто подивитись цією мовою фільм.
Починаючи з восьмого класу, я брала участь у різних конкурсах, а також олімпіадах з німецької мови. У десятому класі зайняла перше місце на районній, а потім і на обласній олімпіаді. Після третього етапу тиждень провела на підготовчих курсах. Вони по суті „відкрили мені очі”. На фоні інших дітей, їх знань і здібностей я чітко побачила власні і зрозуміла свої „слабкі місця”, що саме слід довчити і, так би мовити, „підтягнути”. Того року, на жаль, до четвертого етапу пройти мені не вдалось. Але з’явився стимул і ще більше бажання вдосконалювати свої знання.
Після року інтенсивної підготовки з новими силами та навичками я пройшла всі три етапи і знову ж таки потрапила на ті курси. Та на цей раз уже почувалася більш впевненою у собі та своїх силах. Знайшла також нових друзів і тісніше познайомилася з минулорічними учасниками. А під кінець підготовчого тижня зрозуміла, що за ними буду сумувати.
Коли почула, що пройшла тренінг і ввійшла в число учасників четвертого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади, то надзвичайно зраділа, адже всі старання виявилися не марними.
Олімпіада проходила у Білій Церкві, що неподалік Києва. Першого дня ми поселялись у гуртожиток, а відтак відбулося урочисте відкриття. Наступного почались надзвичайно важкі будні – щодня проходив один тур, тобто писання, читання, студіювання і в кінці говоріння. Але для того, щоб ми не займались тільки навчанням, нам влаштовували екскурсії. Найцікавішою була поїздка в дендрологічний парк „Олександрія”, що знаходиться на окраїні міста. Незважаючи на холод та великі кучугури снігу навкруг, парк усім надзвичайно сподобався. І ще ми були на концерті органної музики у чудовому соборі.
В останній день у нас відбулася зустріч у Білоцерківській гімназії № 9. Нам подарували тепле спілкування та справді святковий настрій. Учні і вчителі були надзвичайно привітними й щирими. Розповіли про історію своєї школи і частково міста, також продемонстрували високі знання іноземних мов (загалом вони вивчають їх   до п’яти).
Насамкінець хочеться сказати, що ця олімпіада була незабутнім досвідом. За тиждень самостійного життя я багато чого навчилася та стала більш самостійною. Водночас зрозуміла: якщо ти навіть з маленького провінційного містечка, але володієш знаннями й талантом, то зможеш всього досягти. Найприємнішою миттю для мене було прочитати в переліку прізвищ учасників-переможців олімпіади та назв їхніх шкіл, серед яких домінували тільки спеціалізовані гімназії – школи із поглибленим вивченням німецької мови, – і своє ім’я та рідну Свалявську ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3.
Ми приєднуємось до всіх людей, що раді за успіхи Жаклін Варги, й сердечно вітаємо її, бажаємо подальших позитивних результатів у навчанні та праці. А педагогічному колективу ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3 і, зокрема, вчителям іноземних мов кажемо з задоволенням „Так тримати!”.

Ганна ГЕШТЕНЬ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com