Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Бережiмо свiт довкола i в собi

Прокидаючись вранці та прямуючи до школи, нашi дiтки, сповненi сил та енергiї, прагнуть до пiзнання чогось нового, прекрасного. Але, на жаль, часто вони зустрiчаються з новим, але зовсiм не прекрасним, а навпаки, потворним, шкiдливим та ризикованим. Це можуть бути і, на перший погляд, простi iгри на мобiльних телефонах пiд час перерв, курiння старшокласникiв, матюкання однолiткiв, що хочуть вирiзнитися з-помiж iнших, комп’ютернi iгри, iгри в карти, харчування в шкiльному буфетi, який переповнений чiпсами та сухариками та безлiччю кольорових газованих напоїв..
Перераховувати можна ще дуже багато. Але завдання нас, дорослих, полягає не в цьому, а в тому, щоб навчити наших дiток бачити тi речi, якi є небезпечними, ризикованими для них i навпаки – пропагувати здоровий спосiб життя, ту поведiнку, яка б переплiталася з життєвими цiнностями, якi ми би хотiли бачити у них як у продовжувачiв нашого роду та майбутнє поколiння.
Тому днями в Закарпатському центрi соціально-психологічної реабiлiтацiї дiтей було проведено тренiнг саме на цю болючу тему – про ризиковану поведiнку. Адже зараз тут проходять реабiлiтацiю 20 дiтей, з них   10 – пiдлiтки. Бiльшiсть з них у минулому дуже часто були у тих чи iнших ситуацiях, якi мали реальну загрозу для їхнього здоров’я та життя. I, на жаль, нiхто не гарантує, що у майбутньому вони знову не зiткнуться з подiбними проблемами. Тому їм було надано інформацію про ризиковану поведінку, тобто коли вам та вашому здоров’ю або навіть життю може загрожувати небезпека, але за певних   обставин її можна уникнути. Психологами центру було акцентовано увагу дітей на те, що впродовж життя кожен з нас змушений робити вибiр: як вчитися, як одягатися, як спiлкуватися, де i ким працювати, чому присвятити своє життя…В цьому і проявляється свобода в нашому життi. Але, що ж таке свобода? Яка людина вважається вільною? Та, яка чинить що заманеться,чи та, яка нiкому не пiдкоряється, чи, можливо, та, яка нi вiд кого не залежить. Свобода, насамперед, виявляється в тому, що саме (якi цiнностi, прагнення) ми обираємо за мету життя та як дiємо для її досягнення. Наприклад, ми самi вирiшуємо, чи нам вчитися чи проводити час перед телевiзором, чи нам берегти своє здоров’я чи нам пробувати курити та вживати алкогольнi напої, розмовляти культурно чи вживати нецензурні слова…Тобто, ризикувати чи не ризикувати нашим здоров’ям та життям – наш вибір.
Тому психологи Центру доклали багато зусиль, аби навчити молодь розрізняти ризиковані ситуації та знаходити шляхи безпечної поведінки.
Тобто, як зазначила вихователь-методист А. В. Ковбін, реалізували головне завданням Центру – надати дiтям iнформацiю про можливi ризики при тiй чи iншiй поведiнцi та куди можна звернутися у разi потреби. Це може бути, як зазначила психолог центру О. Г. Уліганець, шкiльний психолог, класний керiвник, служба у справах дiтей, рiзнi телефони довiри соцiальних служб, а також може бути i церква. Адже ми переконалися, що великий вплив на успiшнiсть реабiлiтацiї дiтей Центру має виховання нашого духовного наставника о. В. Ремiцького. Отець Василь є бажаним гостем вихованцiв Центру. I тепер, будучи на заняттi, вiн як посланець Бога серед людей, сiяв вiчне, духовне. Закликав постаратись виконувати заповiдь Христа любити одне одного, як Вiн полюбив нас та цінувати життя як безцінний дар.
Директор центру реабілітації дітей О. П. Попович звернула увагу на важливість у профілактиці ризикованої поведінки саме фактора зайнятості дітей, тобто залучення до пізнання прекрасного, особливо в канікулярний період. Як ось, у нашому реабілітаційному центрі протягом весняних канікул дітки мали змогу побувати на екскурсії в Мукачівському замку „Паланок”, брали участь у літературному вечорі, що проводився в бібліотеці Будинку культури, відвідали санаторії нашого району, а також частими були прогулянки на природу.
Справдi, якщо ми, батьки, дорослi, будемо хоч трохи більше присвячувати часу нашим дiтям, цiкавитися їхнiм життям, власним прикладом показувати яка поведiнка є ризикована, а яка безпечна, і врештi-решт проявляти до них любов – ця проблема нас омине.

Мар’яна Копосович,   психолог Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com