Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Неділя, 26 Січня 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Переваги грудного вигодовування немовлят

Відразу після народження немовляти у багатьох мам виникають питання: достатньо отримує син чи дочка всього необхідного з грудним молоком, а, можливо, потрібно його догодовувати сумішшю?
Грудне молоко – це ідеальна їжа для немовляти. І воно цілком відповідає вимогам дитячого організму, повністю забезпечує його нормальний розвиток   до 5 місяців. У зв’язку з ростом дитини після 5–6 місяців її необхідно догодовувати дитячим харчуванням. Грудне вигодовування вважається пріоритетним методом. Щоби підтримати і заохотити до нього молодих мам, слід використовувати таку практику: матерям, які бажають годувати грудьми, слід прикладати дитину до грудей якомога скоріше після народження. Кожній матері потрібно знати: про правильне положення під час годування грудьми, про потребу годувати часто, необхідність під час кожного годування використовувати обидві груди, максимальний інтервал між годуванням – 4–5- годинний, після встановлення повного грудного вигодовування – 24-годинний. Тривалість кожного грудного годування може коливатися від декількох хвилин до півгодини, особливо протягом перших днів після пологів. Не існує жодних підстав для додаткового призначення стерильної води або глюкози.
Не потрібно також жодного догодовування сумішшю, якщо це спеціально не призначено лікарем. Існує дуже небагато ситуацій, коли таке призначення може бути потрібним. Перед прийняттям такого рішення консультація з лікарем обов’язкова. Якщо в немовляти є жовтяниця або рівень білірубіну високий, рекомендується часте вигодовування – кожні (2–2,5) години. Підвищена частота годувань збільшує потік молока. Усім матерям потрібно знати, що протягом усього періоду грудного вигодовування їм не слід палити, вживати алкоголь, ліки, не призначені лікарем.
Якщо мама перебуває на довготерміновому лікуванні й отримує медикаменти, їй потрібно проконсультуватись з лікарем-неонатологом або спеціалістом з лактації щодо безпеки грудного вигодовування за таких обставин.
Крім забезпечення харчових потреб, грудне молоко захищає немовля від інфекцій, наявних в ньому макрофагів, лімфоцитів, а також інших субстанцій, зменшує потенціал немовляти щодо алергічних реакцій, поліпшує травлення і всмоктування ліпідів, поліпшує абсорбцію жирів, покращує формування нервової тканини, кишкову абсорбцію кальцію. Матері, які годують грудьми, як правило, вводять тверду їжу пізніше порівняно з дітьми, які знаходяться на штучному вигодовуванні.
Досвід засвідчує значне зменшення ризику розвитку бронхіальної астми у дітей, які перебували на повному грудному вигодовуванні протягом щонайменше чотирьох місяців. Грудне вигодовування зменшує поширеність захворювань травного каналу і дихальної системи, інфекцій, алергічних хвороб, знижує ризик розвитку ювенільного цукрового діабету, має антиоксиданті властивості. Матері, які вигодовують дітей груддю, мають, нижчу захворюваність на рак молочної залози.

Оксана ІВАШКО, лікар-неонатолог Свалявської ЦРЛ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com