Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Талант лікаря рятує життя

Вечный подвиг, он   вам по плечу,
Ваши руки бессонны и святы,
Низко вам поклониться хочу
Люди в белых халатах
Смерть не хочет щадить красоты,
Ни веселых, ни злых, ни крылатых,
Но встают у нее на пути
Люди в белых халатах

Традиційно в третю неділю червня в Україні відзначають День медичного працівника. Робота цих людей є однією з найзатребуваніших і найнебезпечніших водночас. Чи не щодня вони вступають у жорстокий двобій з хворобами та смертю. І, борючись за життя сторонньої людини, нерідко кладуть на шальки терезів свої спокій та здоров’я. Та вони не звикли скаржитися на долю, бо колись добровільно склали клятву Гіппократа і самовіддано сповідувати головні постулати „допоможи!” та „не нашкодь!”, кожного дня роблячи маленький подвиг. Саме такі люди працюють у Свалявській ЦРЛ, куди я завітала напередодні свята.
Біля центрального входу зустрічаю заступника головного лікаря з лікувальної роботи Мирослава МЕЛЕША, який пояснює худорлявому дідусеві: „З цими рецептами, вам не до мене, а в аптечний пункт іти потрібно. Ви належите до пільгової категорії громадян, а отже, частину препаратів вам видадуть безкоштовно, а решту – за спеціальною знижкою”... „Алло. Звичайно вітчизняний. Це ж аналог імпортного препарату. Так, ми зможемо пролікувати більше людей з однаковою ефективністю”.   Відразу зрозуміло, що переді мною людина небайдужа до чужих проблем, та більше за психологічний портрет мене цікавило, що змінилося у Свалявській ЦРЛ за півроку, хто відповідає за забезпечення медичних установ необхідними лікарськими препаратами після реформування системи медицини, і чого від цього процесу більше шкоди чи користі?   Саме про це і вирішила розпитати у Мирослава Степановича.
– Майже півроку минуло з того моменту, відколи система української медицини почала змінюватися. На вашу думку, реформа стала корисною?
– Безумовно. Головними завданнями реформи було покращення ефективності лікування хворих та підняття престижу професії сімейного лікаря – цей план ми успішно виконуємо. На базі першого та другого поверхів районної поліклініки створено Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), де зосереджені всі спеціалісти первинної ланки.
– Які зміни сталися у відділеннях стаціонару?
– Відділення „швидкої медичної допомоги” Свалявської ЦРЛ перейшло під патронування області, що насправді дуже зручно, адже тепер виклики кваліфікують на екстрені та невідкладні, а ще –   поступово наближаємося до стандартів прибуття на місце виклику (10 хвилин – в межах міста, 20 – у сільській місцевості), що значно полегшує роботу бригадам карет „швидкої допомоги”.
На сьогодні у райлікарні налічується 16 відділень, у більшості з яких регулярно проводяться поточні ремонти, і перше, що хочеться відзначити: хоча значного зменшення захворюваності населення поки що не відбулося (більшість людей хворіє на гіпертонію, захворювання шлунково-кишкового тракту, ниркові хвороби),   кількість ліжкоднів скоротилася у кожному з них, а це свідчить про ефективність лікування, що було б неможливим без відповідного медикаментозного забезпечення. Та плідна співпраця з владою району дала свої плоди: вартість меню становить 16 гривень, та найголовніше –   добове забезпечення ліків на одну особу зросло до 26 гривень. Ще одним приводом для гордості вважаю вміле практичне застосування дороговартісної тромболізісної терапії (застосовується при атеросклерозі судин, інфарктах Міокарда, інсультах). Тут медикаментозне забезпечення становить близько 70% від загальних потреб населення, та навіть при такому відсотковому співвідношенні терапія повністю себе виправдовує (спостерігається повне або часткове видужання хворого). На базі травматологічного відділення за участі обласних спеціалістів проводяться операції із заміни кульшових суглобів. Із багатьма поставленими завданнями ми впоралися, та є ще ціла низка планів і нереалізованих ідей, які будемо втілювати в життя.
– Які саме плани на майбутнє?
– Нещодавно нам вдалося втілити в життя нашу маленьку мрію – Свалявську ЦРЛ нарешті підключено до централізованого міського водогону (до того водопровідна мережа лікарні була під’єднана до однієї з природних свердловин), а це означає, що відтепер вода в нашому водопроводі стане чистішою, знизиться ризик бактеріальних захворювань. Найближчим часом плануємо завершити підключення   до центрального водогону водопровідну систему районної поліклініки (ремонтні роботи там поки що тривають), а ще дуже хочеться розпочати ремонт приймального відділення «швидкої допомоги», проектно-кошторисну документацію на який уже виготовили. Зручний під’їзд до приймального відділення,   сучасне облаштування пандусів для каталок, розширений коридор-галерея, що з’єднуватиме між собою лікарняні корпуси, – поки що це тільки мрії, та сподіваюсь, що незабаром вони стануть реальністю.
– Що хотілося б сказати нашим читачам?
– Пам’ятайте: здоров’я – найцінніший скарб в житті, тож бережіть його. Регулярно навідуйтеся до свого сімейного лікаря, проходьте всі необхідні профілактичні процедури, за необхідності – протирецидивну терапію, адже, як відомо, краще вжити всіх засобів і попередити хворобу, аніж потім її лікувати. І ні в якому разі не займайтесь самолікуванням – краще одразу зверніться по допомогу до спеціаліста.
– Якими словами хотілося б привітати колег з нагоди свята?
– Насамперед відзначу колективи кращих відділень Свалявської ЦРЛ. Працівники травматології, хірургії, реанімації, терапії, педіатрії діагностики з року в рік доводять: вони – справжні професіонали і гідні представники своєї складної професії. Але процес видужання хворого дуже копіткий і залежить він від усієї команди Свалявської ЦРЛ – від головного лікаря до медсестри і санітара. Тому, вітаючи колег з професійним святом, хочеться сказати спасибі за знання, вміння, терпіння та відданість кожному з них. Бажаю, щоб на життєвому шляху завжди тепло світило сонце, здоров’я було міцним, як граніт, а чаша достатку завжди була повною благодаті, любові, щастя та Божого благословення.
 
Наталія Малетич.   
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com