Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 27 Квітень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Інформаційна довідка про проведення   перевірок   стану   димових і вентиляційних   каналів

Відповідно до п. 4 «Правил безпеки систем газопостачання України» періодичній перевірці і прочищенню підлягають:
димові   канали   опалювальних   печей,   ємкісних водонагрівачів для   опалення   і   опалювальних   котлів, які працюють сезонно, - не рідше   1   разу   на   рік   перед   початком опалювального сезону, які працюють цілий рік, - 2 рази на рік (навесні і восени);
димові   канали опалювально-варильних печей - не рідше 2 разів на   рік:   перед   початком   опалювального   сезону   і   навесні   при настанні відлиги;
Вентиляційні   канали   підлягають   перевірці   і   прочищенню одночасно з димовими.
Перевірка   і   прочищення   димових   і   вентиляційних   каналів оформляється   актом,   в   якому   зазначається   їх   стан за такими ж параметрами,   що й при первинній перевірці.
Контроль     за     проведенням   перевірок   стану   димових і вентиляційних   каналів   з   метою   визначення   їх   придатності   для подальшої   експлуатації   в   строки,   встановлені   цими   Правилами, покладається   на житлово-експлуатаційні організації, незалежно від їх   відомчої   належності,   і   керівників   (власників)   громадських будинків. Власники житлових і громадських будинків повинні     надавати   спеціалізованому підприємству   газового   господарства (СПГГ)   всебічну   допомогу   при   проведенні   ними технічного обслуговування газового обладнання будинків.
У   випадку   виявлення   несправних   димових   і   вентиляційних каналів,   а   також   не   придатних   до   подальшої   експлуатації представник   організації,   який виконує їх перевірку, зобов'язаний попередити   власника   під   розписку   про   заборону   користування газовими   приладами   та   апаратами,   негайно   повідомити   СПГГ і представити   СПГГ   акт   перевірки для відключення газових приладів від газопроводу.
Утримання в незадовільному стані димових та вентиляційних каналів призводить до порушення тяги або повної її відсутності і становить загрозу життю людей через накопичення чадного газу. З метою недопущення виникнення небезпечних ситуацій, що можуть призвести до нещасних випадків, мешканцям багатоквартирних будинків та індивідуальних житлових будинків до початку опалювального періоду необхідно   провести перевірку і   прочищення   димових   і   вентиляційних   каналів, до яких підключені газові прилади. Вказані роботи повинні виконуватися тільки спеціалізованою організацією.
Стан димовентканалів багатоквартирних житлових будинків, які обслуговуються Свалявським ВУКГ та в яких створено ОСББ перевіряється   організаціями, які одержали дозвіл Держгірпромнагляду на виконання таких робіт.
Необхідно звернути увагу мешканцям так званих «безхазяйних» житлових будинків, які колись належали різним підприємствам, а на даний час не перебувають ні на балансі міської ради, ні створювали об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку. Їм також необхідно вирішити питання проведення перевірок   стану   димових і вентиляційних   каналів їхніх житлових будинків.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р.       № 2246 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання»
у разі   порушення споживачем Правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації, газопостачання припиняється.

Шановні споживачі природного газу! Подбайте про безпеку Ваших осель,   перевірте справність димовивідних та вентиляційних каналів. Необхідно знати, що при відсутності тяги в димоході, чадний газ потрапляє в приміщення, що може призвести до отруєння з самими важкими наслідками. При планових перевірках, особливо в приватному секторі, виявлено, що велика кількість димовивідних і вентиляційних каналів знаходяться в занедбаному, а іноді і в аварійному стані. Прислухайтесь тільки до порад фахівців спеціалізованих організацій, користуйтесь тільки їх послугами, не економте кошти і самостійно регулярно слідкуйте за наявністю тяги, негайно викликайте фахівців при підозрі на її відсутність. Крім цього спеціалізованою організацією складається акт по результатам обстеження димоходів та вентканалів, які необхідно надати в газове господарство. У випадку ненадання такого акту газові прилади з відводом продуктів згорання в димоходи (котли і колонки) не будуть допущені в експлуатацію і опломбовані працівниками газового господарства, навіть при наявності тяги і зовнішньо справному вигляді.
По питаннях проведення перевірки звертатись в Свалявську філію ПАТ «Закарпатгаз» або за тел. 2-16-46, 2-11-09.

Відділ інфраструктури,   житлово – комунального господарства та будівництва райдержадміністрації 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com