Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Неділя, 21 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Переваги легального працевлаштування

На сьогоднішній день завданням загальнонаціонального масштабу є легалізація виплати заробітної плати та цивілізоване оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Дуже часто громадяни не замислюються над проблемами пенсійного забезпечення у майбутньому, тому і погоджуються на неофіційне оформлення трудових відносин з роботодавцем. Виплата заробітної плати в „конверті” послаблює соціальний захист осіб, які на власний ризик працюють на підставах тіньової економіки, уникаючи перерахувань коштів до бюджетів усіх рівнів та соціальних страхових фондів.
„Тіньова” зайнятість спрямована проти людини, позбавляє її легального працевлаштування, оплати й охорони праці та здоров’я, соціального, пенсійного та медичного забезпечення, які здійснюються через Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Більше того, нелегальна робота – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.
Якщо людина працює в „тіні”, то швидко відчуває, що перебуває на „пташиних правах” і втрачає стабільність, упевненість у завтрашньому дні. Насамперед утрачає свій фіксований трудовий та страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії, який буде, очевидно, мінімальним, оскільки передбачених внесків до Пенсійного фонду роботодавець за працівника і нелегальний працівник за себе не сплачують. Якщо особа зареєструється як безробітна, виплата допомоги по безробіттю також буде мінімальною, оскільки тільки офіційно оформлена робота на страхових засадах є гарантією різних допомог. Крім цього, людина без оформлення трудових відносин з роботодавцем нерідко втрачає виплати „лікарняних”, „декретних”, компенсацій за період перебування на екзаменаційній сесії, а той, хто працює легально, але одержує за відомістю мінімальну зарплату, а решту – в „конверті”, також потерпає від обмеження соціальних виплат.
Виведення з „тіні” праці і заробітної плати, легалізація трудових відносин роботодавців і найманих працівників та сплата податків і відрахувань до соціальних Фондів суттєво вплине на майбутню долю людини.
Праця в приватного підприємця – фізичної особи, трудові взаємовідносини регламентуються ст. 24-1 КЗпП України, укладенням трудового договору між роботодавцем і найманим працівником. Кабінет Міністрів України з 1 липня 2001 р. започаткував обов’язкову реєстрацію в місцевих центрах зайнятості таких договорів. Це дозволяє впорядкувати рівень регламентованої зайнятості, ставить заслін роботодавцям, схильним до нелегального використання найманих працівників. Під час укладення трудового договору підприємець зобов’язаний його зареєструвати в тижневий термін у державній службі зайнятості. Період роботи за трудовим договором заноситься до трудової книжки найманого працівника, реєструється та засвідчується печаткою місцевого центру зайнятості. Договір захищає права особи, в ньому обумовлюється розмір заробітної плати, що має бути не меншим від мінімальної, визначаються тривалість робочого часу (не може перевищувати 40 год. на тиждень), перерви, вихідні, а робота у святкові та вихідні   допускається лише за згоди працівника і підлягає компенсації, а також тривалість щорічної оплачуваної відпустки не має бути меншою 24 календарних дні. Робота за трудовим договором зараховується до страхового та загального трудового стажу працівника і впливає на розмір допомоги по безробіттю (за умови реєстрації особи в центрі зайнятості).
Використання нелегальної робочої сили, неукладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю і передбачає адміністративну відповідальність – накладання штрафу.
З метою підвищення рівня соціального захисту трудових прав громадян Законом України від 19 лютого 2009 року № 1027-VI внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за несвоєчасну виплату або безпідставну невиплату заробітної плати, стипендій, пенсій чи інших встановлених законом виплат – накладанням штрафу.
Нагадуємо, що для легалізації найманої робочої сили та виведення заробітної плати з тіньового сектора економіки, соціального захисту найманих працівників та тих, які шукають роботу, в районі створено робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до якої входять представники державної служби боротьби з економічною злочинністю, державної податкової інспекції, районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду, територіальної державної інспекції праці, управління соціального захисту населення.
У зв’язку з цим, шановні роботодавці, просимо вживати заходів щодо законного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, по виплаті заробітної плати працівникам в повному обсязі та у встановлені терміни, недопущенню виникнення заборгованості.
Лише додержання роботодавцем трудового законодавства та законодавства про зайнятість гарантує стабільний прибутковий бізнес і дасть змогу уникнути непорозумінь із найманими працівниками і контролюючими органами.

Оксана Кмідт, начальник відділу з питань праці та зайнятості управління соціального захисту населення Свалявської райдержадміністрації. 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com