Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Кишкові кольки у немовлят

Дев’ять місяців трепетного очікування чуда, переживань, тривог. І ось, нарешті, ваш довгоочікуваний скарб. Маля таке маленьке і беззахисне. У батьків починаються нові турботи про те, щоб йому було комфортно, щоб його ніщо не турбувало.
І коли дитина без видимих причин починає нестямно кричати, дуже часто батьки починають панікувати. Однак, як правило, причиною такого плачу є кишкові кольки. Але щоб бути впевненим в цьому до кінця, варто запросити лікаря-педіатра, щоб виключив можливість інших причин хворобливих відчуттів малюка. Щоб успішно боротися з кишковими кольками у грудних   дітей, необхідно зрозуміти природу і причини, що їх викликають.
Кишкові кольки, біль в товстій кишці – поява абдоминального больового синдрому, зустрічаються при багатьох запальних, органічних і   функціональних захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Особливо часто цей стан спостерігається у дітей до 6 місяців, це пов’язано з цілим рядом особливих функцій системи їх травлення.
Після народження немовляти його система травлення   зазнає ряд   перетворень, зумовлених дозріванням регуляторних систем, формуванням   нервово-м’язової відповіді. І ферментоутворюючої функції, стабілізації перистальтики і біоценозу. Кишкові кольки – це рефлекторні спазми кишечника, що відбуваються в результаті підвищеного газоутворення. Такі спазми заподіюють різкий біль малюкові, він починає плакати. Як правило, напади кишкових кольок, крім плачу немовляти, супроводжуються такими зовнішніми проявами, як підтягуванням ніжок до живота або їх повне   випрямлення, вигинання тільця, легким вздуттям животика немовляти. Можливо може бути чутно бурчання в животі.
Основною відмінною рисою кишкових кольок у немовлят від інших   захворювань шлунково-кишкового тракту є раптова стрімка поява і таке ж закінчення їх нападу. Найчастіше кишкові кольки проходять після   спорожнення кишківника або відходження газів. З кожним разом тривалість кишкових кольок трохи збільшується.
Лікарі-неонатологи, педіатри називають кілька основних причин, що   викликають кишкові кольки у новонароджених.
Порушення мамою. Під час грудного вигодовування немовляти забороняються вживати в їжу продукти, що викликають підвищене газоутворення, такі як: бобові, капуста, горох, сливи, груші солодощі, які містять величезну кількість вуглеводів, що викликають підвищене газоутворення. Крім того, солодощі можуть викликати сильну   харчову алергічну реакцію. В теперішній час потрібно звертати особливу увагу при вживанні мамою в їжу цільного коров’ячого молока. Але при цьому кисломолочні продукти повинні обов’язково входити в щоденний раціон   жінки.
У разі неправильного прикладання малюка до грудей або занадто швидкого потоку молока через отвори великого діаметру в соску дитина заковтує велику кількість повітря. Це, в свою чергу, може призводити до підвищеного газоутворення. Після годування немовля рекомендується підтримати в положенні під кутом 45 градусів протягом 10-15 хвилин для відходження   повітря.
В проміжках між годуванням і під час приступу кишкових кольок немовля кладуть на живіт. Позитивний ефект дає контакт з животом матері або батька з ритмічними заспокійливими рухами, а також спокійна мама завжди важлива для малюка. На жаль, кишкові кольки можуть бути викликані набагато вагомішими причинами, які вимагають медичного втручання і медикаментозного лікування. Поява кишкових кольок при рідкому стільці і підвищеній температурі тіла можуть свідчити про розвиток кишкової інфекції та вимагають негайного медичного втручання.
Якщо немовля перебуває на штучному вигодовуванні, приготування молочної суміші всупереч вказівкам інструкції також може призвести до підвищеного газоутворення, і як   наслідок, до кишкових кольок. Необхідно суворо дотримуватись пропорції води та суміші. Не можна   використовувати сиру воду. Вона може викликати кишкові інфекції.
Першу допомогу при кольках у немовлят можна   надати в домашніх умовах і полягає вона у виключенні з раціону годувальниці заборонених продуктів, правильному прикладанні малюка до грудей. При нападі кишкової кольки дуже ефективно допомагає газовідвідна трубочка.
Дуже добре знімає кишкові кольки і заспокоює малюка масаж животика. Погладжувати його треба за годинниковою стрілкою, не допускаючи сильного тиску. Перед масажем переконайтесь у тому, що ваші руки чисті теплі, зніміть всі прикраси, щоб уникнути пошкодження ніжної   шкіри   малюка. Отже, кишкові кольки – це функціональні гастроінтестинальні   розлади у немовлят, які мають позитивну тенденцію до самовиліковування. Однак адекватна корекція виникаючих клінічних симптомів позитивно впливає на загальний розвиток немовляти, знижує невиправдане фармакологічне навантаження на організм малюка.    

Оксана Івашко, лікар неонатолог.                           
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com